Ana SayfaTürkiyePKK ormanlardan sonra şimdi de fabrikaları ateşe vermeye başladı

PKK ormanlardan sonra şimdi de fabrikaları ateşe vermeye başladı

PKK’nın çıkardığı orman yangınlarından sonra şimdi de fabrikalar yanmaya başladı. PKK’ya bağlı terör örgütlerinin üstlendiği fabrika yangınları için bir de açıklama yapıldı. İstanbul Pendik’teki polyester fabrikasında çıkan yangında fabrika büyük zarar görmüş, Sultanbeyli’de ise mobilya fabrikasında büyük çapta maddi hasar meydana gelmişti.

PKK’nın yayın organı ANF’de yer alan haberde, “HBDH Milisleri, 6 Eylül’de İstanbul Pendik’te polyester fabrikası ile Sultanbeyli’de bir yatak fabrikasında çıkan yangınları üstlendi” ifadeleri yer aldı.  

Ana omurgasını PKK’nın oluşturduğu Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin (HBDH) yaptığı açıklamaya da yer verilen haberde şu ifadeler yer aldı:

“HBDH Milisleri imzasıyla yapılan bir açıklamada ‘06 Eylül 2019 günü İstanbul Pendik’te bulunan polyester fabrikası ve yine aynı gün İstanbul Sultanbeyli’ de bulunan 2000 metrekarelik alanda üretim yapan yatak fabrikası HBDH Milisleri olarak tarafımızca gerçekleşen sabotaj eylemleri sonucu yanarak küle dönmüştür’ denildi.

HBDH Milisleri, bazı grupların kendi eylemlerini üstlendiğini de belirterek tepki gösterdi. Açıklamada,  ‘Son günlerde adını kamuoyuna duyuran bazı oluşumların bizzat gerçekleştirdiğimiz eylemlere gölge düşürücü biçimde, emek verdiğimiz eylemlerimizi ‘üstlenici’ açıklamalar yaptığı görülmüştür. Ne amaçla bu yönteme başvurduklarını bilmemekle birlikte bu yöntemin faşizme karşı mücadelede ezilenlerin cephesine kazanç sağlamayacağını belirtmek isteriz’ ifadeleri kullanıldı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz