Polis, kanalizasyon çukuruna girip uyuşturucu topladı

Bursa’da uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon düzenlendi.  Polis ekiplerinin geldiğini gören zehir taciri, elindeki uyuşturucu maddeleri kanalizasyon çukuruna attı. Gözaltına alınan zanlının itirafı sonucunda kanalizasyona atılan haplar tek tek toplandı

Reklam

Bursa emniyeti sokak ve caddelerde uyuşturucu hap satan kişilere yönelik operasyon başlattı. Yapılan ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri bir kişiyi suçüstü yakaladı. Sokakta uyuşturucu madde satan zanlı polislerin geldiğini görünce üzerindeki bütün hapları rögar kapağından aşağıya attı. Hassas burunlu köpeklerin ve zanlının itirafları sonucunda gider çukuruna atılan uyuşturucu maddeler polis ekiplerince tek tek toplandı. 

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından yapılan operasyonda, Narkotik ekiplerini gören bir şahıs uyuşturucu maddeleri rögar kapağından attı. Şahsı yakalayan ekipler, rögar kapağını açıp uyuşturucu maddeyi tek tek topladı.

Yapılan farklı bir operasyonda, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yaptıkları tespit edilen İ.S., G.İ. ve A.S. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda, satışa hazır halde paketlenmiş 30 gram esrar maddesi, 8.51 gram sentetik kannobinoid maddesi, 2 adet ruhsatsız tüfek ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan bir şahsa kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak suçundan işlem yapılan, İ.S., İ.G. ve A.S. isimli şahıslar, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı