Ana SayfaTürkiyePolis KHK toplantısını bastı! Erbakan kitaplarına el koydu

Polis KHK toplantısını bastı! Erbakan kitaplarına el koydu

Saadet Partili avukat Ali Aktaş, twitter hesabından “Polis KHK’lılarla toplantı yaptığımız MG Kitap Kafe’de bandrolsuz olduğu gerekçesiyle AGD’nin “Erbakan Özel Sayı”larına el koyuyor. Savcılık talimatıymış. Talimatı veren savcı ile polis arkadaşlar götürdükleri kitapları okurlar inşallah. Belki kendilerine bir katkımız olur.” paylaşmıında bulundu.

Saadet Partili ve tv5.com.tr yazarı Ali Aktaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda polisin Ankara’daki MG Kitap Kafe’de KHK’lılarla yapılan toplantıyı bastığını, bandrolsüz olduğu gerekçesiyle Milli Görüş’ün gençlik yapılanması Anadolu Gençlik Derneği tarafından çıkarılan Erbakan Özel Sayıları’na el koyduğunu duyurdu.

Aktaş, “Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül dahil pekçok yetkilinin ziyaret ettiği MG Kitap Kafe’de Erbakan Özel Sayıları dahil bazı kitaplara el konulması talimatı verenlerin tarihe trajikomik aktörler olarak geçeceği kesin. Şu saçmalığa bir son vermelisiniz.” diye yazdı.

Mustafa Yeneroğlu tepki gösterdi

AK Parti İstanbul Millletvekili Mustafa Yeneroğlu twitterdan yaptığı paylaşımda, ”KHK’lıların toplanmasının gerekçesiz yasaklanması hukuken izah edilemez. Hak arama, bunun için toplanma ve protesto etme hakları anayasal haktır ve hukuk devletinin en asgari teminatıdır! Hukuksuz bir biçimde temel hakların engellenmesi ancak hukuk devletine olan güveni sarsar!” ifadelerini kullandı.

Bir tepki de Nihal Bengisu Karaca’dan

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca da polis baskınına uğrayan KHK toplantısına ilişkin şunları yazdı: Kâh istihbaratla kâh güçlü ‘şüphe’ ile ihraç edilen, kimi aklanıp beraat eden khk’lılar, epeydir açlık sınırında ağır şartlarda yaşıyorlar. Hallerine çözüm arayacakları toplantıyı yasaklamanın manası nedir? OHAL’de değiliz ve bu karar açık anayasa ihlalidir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz