Ana SayfaTürkiyePolis tutanakları ortaya çıktı: Başbakanımız Davutoğlu genci kurtararak...

Polis tutanakları ortaya çıktı: Başbakanımız Davutoğlu genci kurtararak…

Dün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde intihara kalkışan genci eski Başbakan Ahmet Davutoğlu kurtarınca AK Partili troll hesaplardan ve Pelikancılardan “bunlar senaryo, tiyatro” itirazları gelmişti. Bu itirazlardan dakikalar sonra gencin kısa süre önce gece vakti de intihara kalkıştığı ortaya çıktı. Son olarak Ahmet Davutoğlu’nun intihara kalkışan genci vazgeçirmesi polis tutanaklarına da yansadı.

Ahmet Davutoğlu’nun Duran Yıldırım’ı köprüde kurtardığı olayın polis tutanağı

01.05.2019 günü saat 12:00 sıralarında 15 Temmuz Şehitler Köprüşü Kumanda merkezinin Kuzey yol ayaklarını 100 metre 34 TJT 59 plaka ticariden inen bir şahsın korkuluklara çıktığını bildirmesi üzerine olay yerine müzakereci personel İle birlikte (…) kod nolu ekibimiz ivedi bir şekilde intikal elmiş. Olay yerine intikal edildiğinde şahsın daha önce 15.04.2019 günü teşebbüste bulunan sağır ve dilsiz, kimlik bilgilerine göre Yozgat-Çekerek nüfusuna kayıtlı Yusuf-Hüsne oğlu 30.01.1985 doğumlu (…) TC numaralı Duran Yıldırım isimli şahıs olduğu görülmüş. şahıs sağır ve dilsiz olduğundan yeterli müzakere yapılamamış.

Saat 14:30 sıralarında kuzey yoldan geçmekle iken olayı görüp, aracından inen eski Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu şahsı ikna ederek korkuluklardan inmesini sağlamış ve şahsı aracına almış. Biz görevlilere şahsı Levent’teki çalışma ofisine götüreceğini ve burada gerekli yasal işlemler için bölge ekibine teslim edeceklerini beyan etmiş olup;

Adı geçen şahısla gerekli görüşmeler yapılmış Beşiktaş ekipler amirliğinden (…) nolu ekip tekrar şahsı büromuza getirmiş gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için Çengelköy polis merkezine götürülmek üzere (…) kod nolu ekibe teslim edilmiştir.

AK Parti tişörtü giymiş ve Türk bayrağına sarınmış gencin intihara kalkışması o sırada köprüden geçen Ahmet Davutoğlu tarafından engellendi. Hilal Kaplan’ın Pelikancı eşi Süheyb Öğüt, trollcülük yaptığı gizli twitter hesabından Davutoğlu ile dalga geçmişti.

Davutoğlu’nu tiyatro denen kurtarma olayı polis tutanaklarına da yansıdı. Resmi polis tutanakları açıkça Davutoğlu’nun intihara kalkışan genci kurtardığını ortaya koyuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz