Ana SayfaTürkiyeProgram bitti, Akit'in yalanları bitmiyor! Biz düzeltmekten yorulduk, Akit yalandan yorulmuyor...

Program bitti, Akit’in yalanları bitmiyor! Biz düzeltmekten yorulduk, Akit yalandan yorulmuyor…

Dün gece Akit TV’nin konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fatin Dağıstanlı’nın moderatörlüğünü yaptığı programda Akit Gazetesi yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu ve gazeteciler Kenan Alpay ve Muharrem Coşkun’un sorularını yanıtladı.

Moderatör Dağıstanlı’nın ve yazarların programın ilk dakikasından itibaren eski başbakan ve Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’na karşı takındıkları terbiye dışı üslup sosyal medyanın gündemine otururken her kesimden tepki aldı.

Akit’in iftira ve terbiyesizliği programdan sonra da devam etti

Program boyunca Şehir Üniversitesi, darbe, FETÖ, CHP gibi başlıklar üzerinden akılları sıra Davutoğlu’nu köşeye sıkıştıracaklarını zanneden Akit ekibi, Davutoğlu’nun cevapları karşısında dumura uğrarken Akit yazarı Karahasanoğlu da programdan hayatının dersini alarak ayrıldı. Karşısında bir başbakan olduğunu unutarak sesinin tonunu yükselten Karahasanoğlu’na, Davutoğlu’nun verdiği ders tarihe geçti.

Programı adeta Davutoğlu’nu provoke etmek için kurgulayan Akit, terbiyesizliklerini ve yalancılıklarını program sonrası da sürdürmeye devam etti.

Twitter adresi üzerinden programdan kesitler paylaşan Akit TV, Davutoğlu’nun nezaketsiz davrandığını iddia ederek haberi sosyal medyaya şu şekilde servis etti:

Tahriklere karşı tavrını korudu

Akit ayrıca, Davutoğlu için “Nezaketi unutup hakarete varan ifadeler kullandı” gibi akla ziyan bir başlık da kullandı. Oysa ki yayını izleyenlerin ve sosyal medyadan şahitlik edenlerin de ortak görüşü, Davutoğlu’nun gördüğü tavır karşısında olağanüstü bir soğukkanlılık ve sabır gösterdiğiydi. Tüm tahriklere karşı tavrını koruyan Davutoğlu, yer yer yaptığı akılcı iğnelemelerle büyük takdir topladı.

Tapu devri meselesi

Şehir Üniversitesi’nin tapu devri meselesinde usulsüzlük olduğunu da iddia eden Ali İhsan Karahasanoğlu ise canlı yayında ayar üzerine ayar yerken ar damarını aldırmış olan Akit, haberi internet sitesinden şöyle servis ederek yalancı, utanmaz, arlanmaz, edepsiz, hayasız ve münafık tarafını bir kere daha gözler önüne serdi.

İşte Ahmet Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi’nin tapu devrine ilişkin açıklaması

Akit’in yalanları bununla da sınırlı kalmadı!

Dün gece yayınlanan programda hayatının şokunu yaşayan Akit yazarları, çareyi programın içeriğini çarpıtmakta bulsa da sosyal medyadaki videolar bütün diyalogları en ince ayrıntısına kadar ortaya koyuyor. İşte Akit’in şark kurnazlığı yaparak güya Erdoğan ile Davutoğlu’nu karşı karşıya getirmek istediği başlık.

İşte Ahmet Davutoğlu’nun 28 Şubat çıkışı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri