Ana SayfaTürkiyeRasim Ozan Kütahyalı ifade verirken ağladı mı?

Rasim Ozan Kütahyalı ifade verirken ağladı mı?

Beyaz Futbol programında pornografik simgelerle Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, polis nezaretinde mahkemeye götürüldü. Rasim Ozan’ın gözyaşlarıyla değilse bile kelimelerle hakim karşısında ağladığı görüldü.

Rasim Ozan Kütahyalı mahkemede nasıl ağladı?

Boşnaklara hakaret nedeniyle yargılandığı davada hakkında yakalama kararı bulunan Rasim Ozan Küthayalı, uzun süredir kendisine ulaşılamadığı için polis nezaretinde mahkemeye götürüldü. Rasim Ozan Kütahyalı’nın mahkemede savunmasını ağlak ifadelerle yaptığı gröüldü.

Mahkemede ifade veren Rasim Ozan Kütahyalı’nın kendisini şu sözlerle savunduğu belirtildi:

Programda bana bir şaka yapılmıştı, Ahmet Çakar ‘ben bir çıkayım Rasim’i kusturayım’ dedi. Ben de o sırada dışarıdaydım, etrafıma bir sürü arkadaşım toplandı. O sırada ekşi sözlükte böyle bir şey duymuşlar, onu bana söylediler, sonradan ekranda bunu söyledim, hiçbir kastım yoktu, ondan sonra da özür diledim, kamuoyuna çok detaylı bir özür açıklaması yaptım.

Bu sebeple 20 aydır ekrandan uzağım, dolayısıyla çok ciddi bir sosyal ceza yaptırımı çekmiş durumdayım, tüm gelirimi kaybettim, aile durumum zora düştü, çok üzüldüm. Benim özellikle Bosna’ya ve Boşnaklara karşı özel sempatim vardır, hayatımda en çok gittiğim şehir Saraybosna’dır, Bosna tarihinin ve Aliya İzzetbegoviç’in hayatını gün gün bilen bir insanım. Bu olaydan sonra kendime çok kızdığım için özellikle Boşnak vatandaşlarımızın yaşadığı Bayramyeri Mahallesine gittim, orada bana hiçbir tepki olmadığını gördüm. Bilakis Boşnak kardeşlerimizin sevgisi ile karşılaştım.

Mahkemede beraatini talep eden Rasim Ozan Kütahyalı, “Mahkemenin hakkımda mahkumiyet hükmü kurması halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul etmiyorum, bu benim için bir onur meselesidir” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz