Ana SayfaTürkiyeAt izi it izine karıştı... Serhat Ramay yazdı

At izi it izine karıştı… Serhat Ramay yazdı

Berat Albayrak'ı sevenler kulübü üyesi Rasim Ozan Kütahyalı'nın Orhan Pamuk'la fotoğrafı ilginç okumalara son derece açık. 

Berat Albayrak’ı sevenler kulübü üyesi Rasim Ozan Kütahyalı’nın Orhan Pamuk’la fotoğrafı ilginç okumalara son derece açık.

Erdoğan 2019 yılında Nobel’i ideolojik bir kurum olarak tanımlarken “Mesela Türkiye’den kalkmışlardır teröriste ödül vermişlerdir. Niye mantık budur… Anlayış budur…” demişti. Terörist derken, saklamaya gerek yok, kastettiği kişi Aziz Sancar değil Orhan Pamuk’tu.

Berat Albayrak’tan önce uzun yıllar Erdoğan’ı sevenler kulübünde takılmış olan Rasim Ozan Kütahyalı’nın yanına eşi Nagehan Alçı’yı da alarak Orhan Pamuk’un evine gitmesinin bir anlamı olmalı.

Bu fotoğraf belki de MHP ile sıkı fıkı olmuş AK Parti’yle arasına mesafe koymasının resmidir. Berat Albayrak’ın ekonomi bilgisi belki lise seviyesindeydi ama bildiği bir şey vardı. MHP AK Parti’ye zarar veriyor.

Affını isteyip ardında son derece tartışmalı bir mektup bırakarak Hazine Bakanlığı’nı terk ettiğinde o mektupta kullandığı şu ifadeler haftalarca konuşuldu.

“At izi it izine karıştı Cenab’ı- Allah sonumuzu hayreylesin”

Berat Albayrak belki de MHP ile kurulan ittifaktan son derece rahatsızdı. Belki de MHP’nin AK Parti’yi yiyip bitiren bir tarafı olduğunu düşünüyordu. Bunun için de AK Parti’nin kendini MHP ile ittifaka, Perinçek ile işbirliğine muhtaç hale getirmesine son derece tepkiliydi.

Berat Albayrak’ın ‘at izi it izi’ sözleriyle bakanlıktan uzaklaşmasının ardından ona yakın isimlerden biri olduğu düşünülen Rasim Ozan Kütahyalı’nın Orhan Pamuk ile verdiği fotoğraf hayli ilginç.

Malum Cumhurbaşkanı Erdoğan bir iki yıl önce Orhan Pamuk’tan hiç de iyi sözlerle bahsetmemişti.

Malum bugün Orhan Pamuk deyince akla gelen belli bazı kavramlar var. Demokrasi ve ifade hürriyeti. Şeffaflık, Avrupa değerlerine kesin inanç.

Berat Albayrak’ın ardından Rasim Ozan Kütahyalı da sanki AK Parti’ye karşı tutumunu belirlemiş gibi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri