Ana SayfaTürkiyeRaziye Gök Aktaş: Memurlara oransal değil seyyanen zam yapılmalı

Raziye Gök Aktaş: Memurlara oransal değil seyyanen zam yapılmalı

Gelecek Partisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Politikaları Başkanı Raziye Gök Aktaş, son günlerin en tartışmalı meselesi memur zamları hakkında dikkat çeken bir analiz yayınladı.

Memurların seyyanen zam beklentilerinin karşılanması gerektiğini vurgulayan Raziye Gök Aktaş, zam tartışmaları hakkında Hazine Bakanı Nureddin Nebati ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini hatırlatmayı da ihmal etmedi.

İşte Raziye Gök Aktaş’ın dikkat çeken o mesajları…

Memurlar oransal değil seyyanen zam bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bbakanlığı (ÇSGB), kamu çalışanlarının toplu sözleşme ile belirlenen artış oranına (2022/ilk 6 aylık %5) +enflasyon farkı verileceği, bununda sosyal transfer olarak gerçekleştirileceğini, Ulaştırma Bakanı, hakkaniyetli ölçüde artış yapılacağını,

Hazine ve Maliye Bakanı, memurlarımıza vergi indirimi ile gerekenin yapıldığını ve memurlarımızın teşekkür ettiğini, (kaldı ki, kamu çalışanları sendikaları vergi kesintisinin kaldırılması için teşekkür edildiğini beyan etmiştir), Sn Cumhurbaşkanı ise toplu sözleşme artışına ve enflasyon farkına ilave olarak aylık ortalama 300 Liralık ücret artışı yapılacağını beyan etmiştir. Görülmektedir ki, cumhurbaşkanı, ÇSGB, HMaliye Bakanı ve Ulaştırma Bakanı birbirinden kopuk beyanlar da bulunmuş kamuoyu nezdinde kafa karışıklığına neden olmuştur.

Asgari ücrete verilen artışfa nazara alınmalı ve gıda enflasyonun yıllık oranının %54,96 (Türk İş verisi) çıktığı günümüzde kamu çalışanlarımızın düşük alım gücünün yükseltilmesi için seyyanen zam beklentileri karşılanmalıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri