Ana SayfaTürkiyeResmen açıklandı: Kanal İstanbul yargıya taşınıyor

Resmen açıklandı: Kanal İstanbul yargıya taşınıyor

Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, ÇED süreci tamamlanmadan planın hazırlanmasının usule aykırı olduğunu belirterek itiraz süreci dolmadan dava açacaklarını söyledi.

TMMOB’a bağlı meslek odaları, Kanal İstanbul projesinin çevresindeki milyonlarca metrekarelik araziyi imara açan plan değişikliğine itiraz sürecini beklemeksizin dava açmaya karar verdi.

Muhcu, “Süre kaybetmeden, daha fazla oldu bittiye meydan vermeden dava açıp hukuki süreci başlatıyoruz” açıklamasında bulundu.

2011’DEN BU YANA 30 MİLYON METREKARELİK TAPU EL DEĞİŞTİRDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arap sermayesi tarafından satın alınan araziler nedeniyle tartışma konusu olan alanda projenin gündeme geldiği 2011 yılından bu yana toplamda 30 milyon metrekarelik tapunun el değiştirdiğini açıklamıştı.

“OLDU BİTTİLERE MEYDAN VERMEYECEĞİZ”

Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, “ÇED süreci tamamlandıktan sonra hukuki bir sorun yoksa buna bağlı olarak planın hazırlanması gerekiyordu. Ama bakanlık ÇED sürecini tamamlamadan planı değiştirdi. Bu durum ÇED sürecinin formalite olarak işletildiğini gösteriyor. Süre kaybetmeden, başka oldu bittilere meydan vermeden dava açarak hukuki süreci başlatacağız” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz