Ana SayfaTürkiyeResmi Gazete'de Sedat Peker detayı! O isim görevden alındı

Resmi Gazete’de Sedat Peker detayı! O isim görevden alındı

Sedat Peker’in kısa süre önce hedef aldığı kamu görevlilerinden biri olan Hidayet Uysal’ın görevden alındığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı olan Hidayet Uysal görevden alındı. Suç örgütü lideri Sedat Peker, Hidayet Uysal hakkında FETÖ dosyası olduğunu iddia etmişti.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayınlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı’nda üst düzey 5 bürokrat görevden alındı. Suç örgütü lideri Sedat Peker, o isimlerden biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hidayet Uysal hakkında ciddi bir iddiada bulunmuştu.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, 23 Mayıs 2021’de Twitter hesabından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hidayet Uysal için Bakanlıkta hakkında FETÖ dosyası olduğunu iddia ederek soruşturma evrakını paylaşmıştı.

Hidayet Uysal’ın görevden alındığı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

ÜST DÜZEY 5 BÜROKRAT GÖREVDEN ALINDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, ve üst görevden alındı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha Türkoğlu, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kolçak, Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hidayet Uysal da görevinden alınan üst düzey bürokratlar arasında yer aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri