Ana SayfaSporRıdvan Dilmen yorumculuğu neden bıraktı? Bırakma nedeni kim?

Rıdvan Dilmen yorumculuğu neden bıraktı? Bırakma nedeni kim?

Türkiye'de futbol yorumculuğu denince akla gelen ilk isim olan Rıdvan Dilmen yorumculuğu neden bıraktı? Rıdvan Dilmen yorumculuğu bırakma nedeni ne merak ediliyor.

Türkiye’de futbol yorumculuğu denince akla gelen ilk isim olan Rıdvan Dilmen yorumculuğu neden bıraktı? Rıdvan Dilmen yorumculuğu bırakma nedeni ne merak ediliyor. Dilmen’in kızgınlığı, kırgınlığı kime?

Rıdvan Dilmen yorumculuğu neden bıraktı?

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, 15 yıla yakın bir süredir NTV’de sürdürdüğü futbol yorumculuğunu bıraktığını açıkladı ancak neden bıraktığı, bırakmasına neden olan şey merak ediliyor. Kısa süre önce Rasim Ozan Kütahyalı’yı hedef alan bir açıklama yapmıştı.

Rasim Ozan Kütahyalı’yı hedef almıştı

Dün, canlı yayında açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen, Beyaz TV’ye geri dönen Rasim Ozan Kütahyalı için “Sen 3 Temmuz sürecinde (şike süreci) FETÖ sevdalısıydın” ifadelerini kullandı.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnaklara hakaretine rağmen Beyaz TV’ye çıkmasını sert sözlerle eleştiren Rıdvan Dilmen, Beyaz TV’nin AK Parti’ye yakın bir kanal olması dolayısıyla kamuoyunun bundan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tuttuğunun söyleyerek “Sizler Türk sporunun mikroplarısınız” demişti.

Bırakma nedeni kim?

Rıdvan Dilmen’in Rasim Ozan Kütahyalı nedeniyle ve onun yakın çevresi nedeniyle mi yorumculuğu bıraktığı hala yanıt bekleyen bir soru. Dilmen yaklaşık 2 ay önce Türk medyasında deprem etkisi yaratan açıklamalarında hem Rasim Ozan Kütahyalı’yı hem de Beyaz TV’nin sahibi Osman Gökçek’i sert sözlerle hedef almıştı.

Dilmen bırakırken ne dedi?

Son derece keskin bir açıklama yapan Rıdvan Dilmen, 15 yıla yakın bir süredir NTV ekranlarında maçları yorumluyordu. Dilmen görevini şu sözlerle bıraktı:

“43 yıl önce lisanslı futbolcu olarak girdiğim Türk futbol ailesine; onurumla, şerefimle, namusumla milli futbolcu, teknik direktör ve futbol yorumcusu hizmet ettiğim süreci bugün itibarıyla sonlandırıyorum. Vicdanen çok rahatım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri