Ana SayfaTürkiyeRTÜK, Elazığ depremi mağdurunu ekrana çıkartan TV5’e skandal ceza!

RTÜK, Elazığ depremi mağdurunu ekrana çıkartan TV5’e skandal ceza!

RTÜK, yandaş olmayan kanallara ceza yağdırmaya devam ediyor.

RTÜK, 28 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan “Kulis Ankara” programında, program konuğunun, Elazığ depreminden sonra bir cenaze sahibinin dile getirdiği sözleri aktarması sebebiyle, TV5’e 25 bin 881 Lira ceza kesti

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in gündeme alınmasını istediği program yüzünden TV5’e kesilen skandal ceza büyük tepki topladı.

Elazığlı cenaze sahibinin cezaya gerekçe gösterilen sözleri şunlardı:

“Meselâ bir cenaze sahibi, taziyeye gittiğimizde söyledi. Dedi ki, ‘Biz geceden beri bekliyoruz, cenazemizi bize teslim edecekler diye. Sabah oldu, teslim etmediler. Öğlene yaklaştık, en son bir kamu görevlisi geldi, ‘İkindi namazına Cumhurbaşkanı gelecek. Cenazeleri onunla beraber kaldıralım istiyoruz, ikindi namazında’ dedi. Taziye sahibi, ‘Ben de isyan ettim kardeşim!’ dedi. ‘Benim cenazem, sizin siyaset unsurunuz olamaz ki. Ben cenazemi götüreceğim mahalleme. Bizim usulümüz bellidir. Orada beraber yaşadığı insanlarla helâlleşsinler, sonrasında defnini yapayım.’ Ben, bunun Sayın Cumhurbaşkanının talebi olduğu kanaatinde değilim; ama oluşturulan siyasî iklim, oraya yaranmayı, hani bunlara yaranacak bir şeyler söyleyelim, gösterelim, yapalım ki, o da beraberinde bir şey getirdiği için bu türden şeyler oluyor. Ben, taziye sahibinin bize ifade ettiğini söylüyorum. Burada mesele zaten, yani konuşulan şey, burada şu: Ne deprem, yani o binalar, AK Parti iktidarı döneminde yapılmış binalar değil… Onlar daha erken alıyorlar. Kendi camilerinde kaldırıyorlar. İtiraz edince alabiliyorlar cenazelerini.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri