Ana SayfaTürkiyeRTÜK sonunda Sevda Noyan için düğmeye bastı

RTÜK sonunda Sevda Noyan için düğmeye bastı

“15 Temumz kursağımızda kaldı” diyerek Esra Elönü’nün Ülke TV’deki programında ölüm listelerinden bahseden Sevda Noyan için sonunda RTÜK düğmeye bastı.

RTÜK üyesi İlhan Taşçı’nın sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, “Cebimde listem hazır. Ailemiz 50 kişiyi götürür” diyen Sevda Noyan ile ilgili kararını yarın verecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), “Cebimde listem hazır. Ailemiz 50 kişiyi götürür” diyen Sevda Noyan ile ilgili kararını yarın verecek.

CHP’li RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya adresinden paylaştığı mesajda, İzleme Dairesi’nin raporunda programa “yayınlar toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz” maddesinin ihlalinden ceza istediğini aktardı.

Sevda Noyan ne demişti?

Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı” diyerek şunları söylemişti:

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri