Ana SayfaTürkiyeGeçen hafta Davutoğlu'nu ekrana çıkarmıştı! RTÜK'ten TV5'e Pelikan cezası

Geçen hafta Davutoğlu’nu ekrana çıkarmıştı! RTÜK’ten TV5’e Pelikan cezası

Geçen hafta Ahmet Davutoğlu’nu ekrana çıkaran TV5’e RTÜK ‘pelikan’ cezası kesti. RTÜK’ün Etyen Mahçupyan’ın sözleri nedeniyle TV5 kanalına ceza kestiği öğrenildi.

TV5’te Etyen Mahçupyan’ın konuk olduğu programda dile getirdiği “Aynı şekilde medya operasyonu yapıldı. B. A.’nın kardeşi S.A bütün medyayı kontrol eden kişi haline getirildi. Ve onların altında da meselâ bu pelikan hikâyesini gördük değil mi? Zaten o pelikan hikâyesi, şu andaki adı AK Parti olan partinin fıtratını da söylüyor. Yani pelikancı denen insanlar T. E’a rağmen yapmadılar bunları…” şeklindeki ifadeleri, RTÜK tarafından “fişleme, kişisel alana müdahale, iftira” olarak nitelendirilerek cezaya gerekçe gösterildi.

RTÜK’ün ceza gerekçesi

Aynı gerekçede, “İfade ve ithamlar neticesinde bir grubu hedef haline getirerek ve belirli olay ya da durumlarla ilgili olarak sorumlu tutarak toplumu ayrıştırıcı bir üslup kullanıldığı, kamuoyunda ‘pelikan’ veya ‘pelikan dosyası’ olarak bilinen bir yapı ya da oluşumla ilgili olarak siyasi ve sosyal kimlikleri kamuoyunda bilinen isimlerin sorumlu tutularak hedef alındığı, ‘şucu’ veya ‘bucu’ denilerek varlığı ispatlanamayan dedikodu düzeyinde fişleme sayılabilecek ifadeler ile kişisel alanlarına müdahale edildiği, dolayısı ile eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü iftira ve itham niteliğinde ifadeler kullanıldığı kanaatine varılmıştır” denildi.

En son Davutoğlu’nu çıkarmışlardı

TV5 son olarak AK Parti’den ihracı istenilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ekrana çıkarmış o yayın yayın, kamuoyunda ciddi bir yankı bulmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz