Ana SayfaTürkiyeRuşen Çakır ne demek istedi: 23 Haziran'da Türkiye işgal edilecek

Ruşen Çakır ne demek istedi: 23 Haziran’da Türkiye işgal edilecek

Ruşen Çakır “23 Haziran’da çıkacak sonuç etrafında yeni Türkiye’nin nasıl bir tempoyla işgal…” dedi ve ardından düzelterek “Nasıl bir tempoyla hayata geçeceğini göreceğiz” ifadesini kullandı.

Ruşen Çakır YouTube’da yayınladığı videoda “23 Haziran’dan sonra Türkiye’nin nasıl işgal” deyince ortalık karıştı. Bir dil sürçmesi yaşandı sonrasında hemen cümlesini düzeltti.

Ulusal Kanal’ın eski genel yayın yönetmeni Yener Güneş, ‘işgal’ diyen Ruşen Çakır’a twitter’dan tepki gösterdi.

Ruşen Çakır ve işgal yorumu

Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatının en kötü dönemi olması Türkiye için ne olur?  Bir kere bu 23 Haziran’da olacak bir şey değil. Ama 23 Haziran’da çıkacak sonuç etrafında yeni Türkiye’nin nasıl bir tempoyla işgal, hayata geçeceğini göreceğiz, gözlemleme imkanına sahip olacağız.

Bu dil sürçmesi gazeteci Yener Güneş’in dikkatinden kaçmadı. Yener Güneş’in attığı tweet Ulusal Kanal’daki Televizyon Gazetesi programında da masaya yatırıldı.

Halil Nebiler: Adam Türkiye işgal edilecek diyor anlamadınız mı?

Televizyon Gazetesi programının sunucusu Halil Nebiler, “Ruşen Çakır ne oldu da şimdi Tayyip Erdoğan düşmanı oldu? Ruşen Çakır yine Amerikancı. Yahu hiçbir şey anlatmıyor mu? Adam işgal edilecek Türkiye diyor” şeklinde konuştu.

Halil Nebiler, “İşgalden bahşediyor adam. Dil sürçmesi diye bir şey yoktur. Beyninizin arka tarafına attığınız kavramların sizin isteminiz dışında ortaya dökülmesidir bu. Adamın beynindeki asıl kavram ‘İşgal edilecek 23 Haziran’da Türkiye’ cümlesi.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz