Ana SayfaTürkiyeRuşen Çakır'dan İbrahim Karagül ve Hasan Kaçan'a Ahmet Taşgetiren eleştirisi

Ruşen Çakır’dan İbrahim Karagül ve Hasan Kaçan’a Ahmet Taşgetiren eleştirisi

“12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat döneminde yazdım, kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim.” sözleriyle bir anda AK Parti’ye yakın isimlerin hedef tahtası haline gelen Ahmet Taşgetiren hakkında Ruşen Çakır’ın da söyleyecekleri vardı. Gazetecilik hayatına Medyascope ile devam eden Ruşen Çakır, ‘Ahmet Taşgetiren’in dramı’ başlıklı yayında İbrahim Karagül ve Hasan Kaçan’ı sert şekilde eleştirdi. 

Çakır’ın İbrahim Karagül’e Taşgetiren eleştirisi

Çakır, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni’nin Ahmet Taşgetiren hakkındaki eleştirisine “Taşgetiren’e tepki veren kalabalık bir grup ortaya çıktı. Adıyla saldıranların adlarını Ahmet Taşgetiren ile birlikte anarak onları burada şereflendirmek istemiyorum” diyerek karşılık verdi.

Ruşen Çakır İbrahim Karagül’ü “Bunlar tumturaklı laflar. Ahmet Taşgetiren ve başkaları 15 Temmuz darbesinden medet ummuşlar. Muhafazakar müdahale planları yapıyorlarmış diyerek eleştirdi. 

Ruşen Çakır’dan Hasan Kaçan’a Ahmet Taşgetiren eleştirisi

Ruşen Çakır, “Ahmet Taşgetiren’e sen 28 Şubat’ta ne yaptın diye soran var. 28 Şubat’ta ne yaptığı hayli meçhul olan birtakım sonradan iktidar trenine binmiş olan da var.” diyerek Hasan Kaçan’ı eleştirdi.

Ruşen Çakır: Ahmet Taşgetiren camiada vicdan sahibi biri olarak bilinir

Ruşen Çakır şöyle devam etti: Taşgetiren’i ben 1985 yılından beri bilirim. Altınoluk dergisini çıkartan ekipti. Altınoluk Nakşibendiliğin Erenköy cemaatinin yayın organıydı. Şu anda AK Parti iktidarına destek veren önde gelen gruplardan birisi. Ama bir Mahmut Hoca’nın İsmailağa Cemaati gibi, Menzil gibi çok ortaya çıkan bir cemaat değil. Daha tırnak içinde söylüyorum ‘elitist’ bir cemaat olarak bilinir. Ahmet Taşgetiren birçok durumda bu camia içinde bir tür vicdan sahibi insan olarak bilindi. Bazı yerlerde şaşırtıcı bir şekilde bazı yanlışları savunduğu da oldu. Ama kısa bir süre sonra bu yanlışlardan caydığını, vicdanının sesini dinlemişliğini görmüşlüğüm vardır. Bazı dönemler iktidarın eleştiriden uzak savunuculuğu yaptığı anlar da oldu. Ama büyük çoğunlukla hakkaniyetli, vicdanlı bir yaklaşıma sahip oldu. 

İbrahim Karagül Ahmet Taşgetiren hakkındaki tweet’lerinde ne demişti:

“Bugünleri 12 Eylül’e, 28 Şubat’a benzetmek. Hatta daha kötü diyebilmek… Yazıktır, günahtır, ayıptır… Eleştiri değil, kıyas can yakıcıdır. Burada eleştirinin ötesinde bir hesap vardır. Bu bir akıl tutulması değil. Bu bir zihin karartmadır!” 

Hasan Kaçan’ın Ahmet Taşgetiren hakkındaki eleştirisi

”Sayın Ahmet Tasgetiren “28 Şubat’ta böyle baskı yaşamadım” diyorsunuz. İlginç. Zira, sizin de tanıdığınız bir çok gazeteci, sanatçı, bürokrat insanlık dışı işkenceler gördüler. Elektrikler verildi. Tecavüze uğradılar. Delirdiler. Öldüler. Sizin ayrıcalığınız neydi?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz