Ana SayfaTürkiyeRuşen Çakır'dan skandal Pelikan videosu: Pelikancılar bizi ilgilendirmez

Ruşen Çakır’dan skandal Pelikan videosu: Pelikancılar bizi ilgilendirmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pelikancıları ziyaretini değerlendiren Ruşen Çakır, “Bu olay bizi ilgilendirmez” diyerek akıllara durgunluk veren açıklamalara imza attı.

Kendini demokrat olarak tanımlayan Ruşen Çakır’ın, Ahmet Davutoğlu’nu istifaya götüren sürecin fitilini ateşleyen vesayetçi Pelikan örgütü ve icraatları hakkında “Bizi ilgilendirmez” demesi uzun süre tartışılacak, Çakır’ın kariyerinde de bir kara leke olarak kalacak gibi.

Ruşen Çakır’ın “Bizi ilgilendirmez” dediği operasyon Türkiye’nin ekonomi bürokrasinini büsbütün alaşağı etti. Türkiye’de hukukun siyasallaştığı tartışmalı bir dönemin başlangıcıydı Davutoğlu’nun Pelikan bildirisiyle indirilmesi.

Erdem Başçı, Mehmet Şimşek, Ali Babacan gibi ekonomi bürokrasinin saygın isimlerine yapılan itibar suikastlerine de “Bizi ilgilendirmez” demiş oldu Ruşen Çakır.

FETÖ’nün çalışma yöntemleriyle iş gören Pelikan adında yapı için “Bizi ilgilendirmez” diyebilen Ruşen Çakır, Pelikancıların Osman Kavala davasında ürettikleri manipülatif deliller için de ‘bizi ilgilendirmez’ demiş oldu.

Demokrat Ruşen Çakır, İstanbul seçimlerinin iptali için kalkışılan o büyük karartmaya da ‘bizi ingilendirmez’ demiş oldu.

Son tahlilde Ruşen Çakır’ın Pelikan videosu onun gazetecilik kariyerinde kara bir leke olarak kalacaktır.

Ruşen Çakır Erdoğan’ın Pelikan ziyareti hakkında son olarak “Erdoğan’ı bugüne kadar Pelikan’dan ayrı tutmaya çalışıyorlardı. Ancak bu ekiple fotoğraf çektirerek bu tartışmaları sonlandırmış oldu. Erdoğan’a rağmen kimse ülkenin başbakanını yerinden edemez demiştim. Demek ki bunu çıplak gözle görmemiz için birkaç yıl geçmesi gerekiyormuş” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz