Ana SayfaDünyaRusya Maduro için Venezuela'ya asker gönderiyor

Rusya Maduro için Venezuela’ya asker gönderiyor

Reuters’in geçtiği son dakika bilgisine göre Rusya, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu koruması için 400 kadar paralı asker gönderiyor.

Putin Maduro’ya açık desteğini belirtmişti

ABD Başkanı Donald Trump’ın Juan Guaido’yu Venezuela’nın geçici başkanı olarak açıklamasının ardından Maduro, ABD çalışanlarına ülkeyi terk etmeleri için 72 saat zaman vermişti. Olaylar henüz sıcaklığını korurken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Venezuela’nın iç işlerine müdahale edilmesi uluslararası hukukun ağır bir şekilde ihlalidir” demişti.

Maduro’dan özel teşekkür

ABD’nin siyasi darbesine güçlü şeklide direnen Nicolas Maduro’ya başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkeden destek gelmişti. Maduro Venezuela Ulusal Meclis Başkanı ve muhalif lider Juan Guaido’nun kendisini geçici devlet başkanı ilan etmesi karşısında verdikleri destekten dolayı Türkiye, Rusya ve Çin’e teşekkür etmişti.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro paylaşımında; “Rusya, Çin, Türkiye ile diğer hükümetler ve dünya halklarına, Venezuela’nın yasal olarak kurulmuş hükümetine verdikleri sağlam destek açıklamalarından dolayı müteşekkirim. Kararlı desteğe teşekkürler.” ifadesini kullandı.

Ulusal Meclis Başkanı Guaido’nun muhaliflerin mitinginde kendini geçici devlet başkanı ilan etmesine ABD başta olmak üzere Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala gibi ülkeler destek vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz