Ana SayfaTürkiyeSaadet Partili Ali Aktaş’tan sürpriz mesajlar: Ne cumhur ittifakı ne millet ittifakı

Saadet Partili Ali Aktaş’tan sürpriz mesajlar: Ne cumhur ittifakı ne millet ittifakı

Gelecek Dartisi ve DEVA’nın hangi ittifakta yer alacağı hala netlik kazanmadı. Hakim görüş millet ittifakına yakın oldukları yönündeyken Saadet Partili Ali Aktaş’tan 3. ittifak çıkışı geldi.

Geçmişte Saadet Partisi’nden milletvekili adayı olan Ali Aktaş’ın paylaştığı mesajlar büyük dikkat çekti.

Sağ merkezde yer alan yeni partiler için AK Parti ile ittifak kurmanın asla bir seçenek olmaması gerektiğini belirten Ali Aktaş, “AK Parti ile bir ittifak, son 20 yılın mirasının, toplumun önemli bir kesiminde dine ve dindara karşı negatif algılar üretmesi nedeniyle asla düşünülmemesi gereken bir şeydir. Bu mirasa ortak olmak değil buna karşı temiz bir alternatif ve yeni bir muhalif yol açmak gerekiyor.” dedi.

Ne cumhur ittifakı ne millet ittifakı

Ali Aktaş, yeni bir seçenek yaratılması gerektiğini vurgularken “Yapıp edeceklerimiz ve gelecek planlamamız ilk seçime endeksli olmamalı. Ne Cumhur İttifakı ne de Millet İttifakı diyen bir yeni seçeneğe ihtiyaç ve hatta bunun zaruret olduğu son derece nettir. Hiç gecikilmeksizin atılması gereken adım tarihi bir sorumluluk olarak omuzumuzdadır.” ifadelerini kullandı.

Geçmişte paylaştığı bir mesaja atıfta bulunan Ali Aktaş, “Bir kısım muhalefet ettiğini zannedenlerin atladığı önemli bir konu var; Türkiye, Erdoğan’dan da AK Parti’den de büyüktür. Erdoğan’a ve/veya AK Parti’ye muhalefetin ülkemiz ve geleceğimize zarar vermemesi gerekir. “Edirne’ye Enver gireceğine Bulgar girsin” diyenlerden uzağız.” sözleriyle dikkatleri üzerine çekti.

İktidara değil İslam’a düşman

Geçmişte Saadet Partisi’nin Antalya Belediye Başkan adayı da olan Ali Aktaş, muhalefetin muhafazakarlara bakışıyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Muhalefetin kendileri gibi düşünmediğimiz bir konuda ‘Siyasal İslamcı işte ne olacak, aynı şeyin laciverdi’ tavrını SAADET Partililer ya da AKP’ye oy vermeyen dindarlar da not ediyorlar. Not şu; bunlar bize değil muhalefetimize dost, bunlar iktidara değil İslam’a düşman.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri