Ana SayfaTürkiyeSaadet Partisi hükümeti uyardı: Felaket adım adım geliyor

Saadet Partisi hükümeti uyardı: Felaket adım adım geliyor

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayımlayarak olası İstanbul depremine dikkat çekti. Afet senaryolarına ve felaketin boyutlarına dikkat çeken Abdullah Sevim çarpıcı tespitlerde bulundu.

Sevim, ‘Bu Bir Çağrıdır’ başlığıyla yayımladığı açıklamada Megakent’in 9 ilçesinde bina kalmayacağını ve 25 milyon ton enkaz oluşacağını ifade etti.

İstanbul’da beklenen depreme ilişkin açıklamalarda bulunan Sevim, “7,5 şiddetinden daha büyük bir deprem olması durumunda, 48 bini çok ağır ve ağır olmak üzere tam 242 bin bina orta ve üstü derecede hasar görecek. Yani yaklaşık her 4 binadan 1’i yıkılacak” dedi. Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Sevim, yaptığı çağrının 16 milyonu direkt, 82 milyonu ise dolaylı olarak ilgilendirdiğini ifade etti.

25 Milyon ton enkaz oluşacak

İstanbul’da yaşanabilecek felaket senaryolarına dikkat çeken Abdullah Sevim, “Aziz İstanbul’un 9 ilçesinde tek bir bina bile kalmayacak! 25 milyon ton enkaz oluşacak! İstanbul’daki her 3 yoldan birisi kapanacak! Bakırköy, Fatih, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Adalar ve Beyoğlu’nda kanalizasyonlar çökecek! Bin 45 atıksu noktası hasar görecek! 463 içmesuyu ve 355 doğalgaz noktası zarar görecek! Her 2 kişiden 1’inin acil durum su ve yiyecek yardımına ihtiyacı olacak! 1 milyon 300 bin kişi, 1 ila 3 hafta arasında çadır kentlerde yaşamak mecburiyetinde kalacak!” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim’in açıklamasının tamamına aşağıdaki linkten ulaşılabilir;

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz