Ana SayfaTürkiyeSaadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim'den açıklama: 29 Kasım'daki il kongresinde...

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim’den açıklama: 29 Kasım’daki il kongresinde adayım!

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı'nın İstanbul İl Başkanı olarak atandığının duyurulmasının ardından bir açıklama yaptı

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklamayla 29 Kasım’da gerçekleştirilecek olan il kongresinde aday olduğunu belirterek Ömer Faruk Yazıcı’nın il başkanlığına getirildiğini duyurulmasını “düşündürücü” olarak niteledi.

İl Başkanlığı görevinin bizzat Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk tarafından kendisine tevdi edildiğini belirten Sevim, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “YİK Başkanımız Oğuzhan Asiltürk, bu kararın ardından İstanbul’a geldi. 2 gün boyunca İstanbul Teşkilatlarımızın hemen her kademesinden arkadaşımızla istişarelerde bulundu. İstişarelerin ardından da, İl Başkanlığı görevi, bizzat YİK Başkanımız tarafından şahsıma tevdi edildi.” ifadelerini kullandı.

29 Kasım’da adayım!

Yaptığı paylaşımda süreci “üzücü ve düşündürücü” olarak niteleyen Abdullah Sevim, şunları söyledi: “Bu sürece rağmen, bu akşam yaşanan oldu-bitti üzücü ve düşündürücüdür. YİK Başkanımızın kararı doğrultusunda görevime devam edeceğimi, 29 Kasım’daki kongrede yeniden İstanbul İl Başkan Adayı olduğumu tüm kardeşlerime ilan ediyor, bu süreci suhuletle atlatacağımızdan herkesin emin olmasını istiyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri