Ana SayfaTürkiyeSaadet Partisi'nden ittifak açıklaması

Saadet Partisi’nden ittifak açıklaması

Saadet Partisi Konya milletvekili Abülkadir Karaduman, gündemdeki ittifak tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaretinin ardından gündeme gelen ittifak tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sonrası gündeme gelen ittifak söylentilerini değerlendirdi. Karaduman, yaptığı açıklamada Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasıyla ilgili olarak “Gündemimizde yok” diye konuştu.

Herhangi bir ittifakın içinde yer almadık

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman yaptığı değerlendirmede Erdoğan’ın ziyaretini “Saadet Partisi’nin gündeminde ittifak görüşmeleri yoktur” diye açıklarken, partilerinin Millet İttifakı içinde de yer almadığını da söyledi. Karaduman, “Saadet Partisi kendi ilkeleri çerçevesinde 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı içinde yer aldı, sonrasında 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi herhangi bir ittifakın içerisinde yer almadı” dedi.

Abdülkadir Karaduman’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Saadet Partisi kendi ilkeleri çerçevesinde 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı içinde yer aldı, sonrasında 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi herhangi bir ittifakın içerisinde yer almadı. Saadet Partisi siyasi partilerin birbiri arasındaki ilişkilerin ve siyasi parti liderlerinin görüşmelerinin önemli olduğunu vurgulamıştır. Bu anlamda da Sayın Cumhurbaşkanı’nın MSP-CHP koalisyonunun İçişleri Bakanlığını yapmış olan Sayın Asiltürk’ü ziyaretini, nezaket ziyareti olarak değerlendiriyoruz. Bir görüşme üzerinden bir ittifak değerlendirmesi yapılması doğru değil. Saadet Partisi’nin gündeminde ittifak görüşmeleri yoktur. Zaten seçim gibi bir gündem önümüzde olmadığı gibi Saadet Partisi bu ziyaret üzerinden de ittifak değerlendirmesi yapmadı. Saadet Partisi ilkeleriyle beraber Millet İttifakı’nın içinde yer almıştır ve bu ilkelerini korumaya devam edecektir.

Başörtüsü üzerinden insanların ayrıştırılması gibi akla ziyan açıklama neye tekabül ediyorsa, başörtülülerin ‘konu vitrini’ olarak nitelendirilmesi de aynı yanlışın iz düşümüdür. Muhalefet içerisinde olan isimler ve iktidar sahipleri başörtüsü üzerinden siyaset yapmasın. Türkiye’nin geride bıraktığı bu meseleleri bir daha Türkiye’nin gündemine kimse getirmesin. Aksi halde kaybeden Türkiye olur.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri