Ana Sayfa Türkiye Saadet Partisi’nden “ittifak” cevabı: Vebali büyük olanla ittifak olmaz

Saadet Partisi’nden “ittifak” cevabı: Vebali büyük olanla ittifak olmaz

Mustafa Kamalak, ittifak söylentilerine noktayı koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti sonrası başlayan ‘ittifak’ tartışmalarına, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mustafa Kamalak noktayı koydu. Kamalak, “Vebali büyük olanla ittifak olmaz” dedi.

Sözcü’nün haberine göre de Kamalak “AK Parti‘nin 18 yılda yaşananlarda vebali büyük. Ne pahasına olursa olsun, Saadet Partisi bildiği yoldan ayrılmamalı. Fazladan 3-5 milletvekilimiz olsun, iş alalım gibi gerekçelerle ilkelerinden vazgeçmemeli” dedi.

“SAADET, AK PARTİ’Yİ AKLAMAMALI”

Kamalak şöyle devam etti: “Saadet Partisi AK Parti ile işbirliği yaparak AK Parti‘yi aklamamalı. AK Parti‘nin günahlarına ortak olmamalı. Saadet Partisi, AK Parti’yle ittifaka katiyen girmemeli. Doğru olanlar, doğru bildikleri yolda tek kişi kalsa da giderler. Erdoğan’ın ziyareti, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olabilir.

Yüzde 50+1’i bulamıyor. Belediye seçimlerinde olduğu gibi en çok oyu alanın Cumhurbaşkanı seçilmesine yönelebilirler, bunun için Anayasa değişikliği gerekir. Cumhur İttifakı’nın ise bunu yapacak gücü yok. Geriye 50+1’i tutturmak için, MHP-BBP dışındaki partileri de etrafında birleştirmek kalıyor. Saadet Partisi, özgül ağırlığı fiziki ağırlığından büyük bir partidir. Saadet’e bu amaçla gitmiş olabilir.”

Takip Et

20,148BeğenenlerBeğen
18,124TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri