Ana SayfaTürkiyeSaadet'te Libya krizi büyüyor. Muharrem Kaşıtoğlu istifa etti!

Saadet'te Libya krizi büyüyor. Muharrem Kaşıtoğlu istifa etti!

Saadet Partisi’nin Libya tezkeresine evet oyu verme kararının ardından önce İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ardından Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarla partinin kararına uymayacaklarını beyan etmişlerdi.

Öğlen saatlerinde TBMM’deki oylamaya katılmayacağını duyuran Cihangir İslam’ın ardından, Abdülkadir Karaduman ise hayır oyu vereceğini açıklamış, milletvekillerinin bu kararları parti içerisinde bir kriz doğurmuştu. Ayrıca bazı partililer İslam ve Karaduman’a sosyal medya üzerinden tepki göstermişti.

Bu gelişmelerin ardından Saadet Partisi’nde bir istifa yaşandı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkan adayı olan Muharrem Kaşıtoğlu yaşanan bu gelişmelerin üzerine üyesi olduğu Saadet Partisi’nden istifa ettiğini duyurdu. Twitter üzerinden yayımladığı mesajda, “Ebedi düşmanları olduğumuz İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve zalim Mısır yönetimini çok rahatsız eden, Türkiye ile Libya arasında imzalanan “Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası” ile “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası ülke menfaatlerimiz açısından son derece önemliyken 31 Mart seçimlerinde Beykoz Bel. Bşk adayı ve halen üyesi olduğum Saadet Partisinin evet oyu kullanacağını açıklamasına rağmen, sonrasında mecliste hayır oyu kullanması anlaşılır gibi değildir. Milli menfaatlerimizi yok sayarak son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim #LibyaTezkeresi’ne ‘’evet’’ kararını hayırlara vesile kılsın… ” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Kaşıtoğlu’nun istifa açıklamasını duyurduğu tweetleri şu şekilde;

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz