Ana SayfaTürkiyeSaatini 17:25'e ayarlayıp FETÖ argümanlarını kullanan bir genel başkan bizi FETÖ'cülükle suçluyor

Saatini 17:25’e ayarlayıp FETÖ argümanlarını kullanan bir genel başkan bizi FETÖ’cülükle suçluyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalının konuğu oldu. Gelecek Partisi lideri, gerek dışişleri gerek başbakanlığı dönemindeki dış politika meselelerinden Gelecek Partisi’nin vizyonuna kadar merak edilen birçok soruyu cevaplandırdı.

IŞİD’e karşı ilk sınır ötesi operasyon da benim Başbakanlığım döneminde yapıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Suriye meselesine ilişkin Özdemir’in sorularını yanıtlayarak şunları söyledi: “Bütün konuşmalarım devlet kayıtlarında vardır. Orada görülür ki Suriye krizinin başından beridir gereken her şeyi söyledim, elimden gelen her şeyi yaptım. Gereken neyse onu yaptık. IŞİD olayında da Türkiye’nin ve benim hiçbir vebali yoktur. Bizi ve dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetini uluslararası mahkemelere çıkartmak için iftiralar attılar. IŞİD Amerikan kontrolündeki Ebu Gureyb hapishanesinde doğdu. Irak’taki mezhepçi, sünnileri dışlayan anlayış zemin bulmalarını sağladı. Musul’da ortaya çıktılar ve ilk saldırdıkları da bizim Büyükelçiliğimiz oldu. IŞİD’e biz destek vermiş olsaydık neden bize saldırsınlar? Allah aşkına bunun bir mantığı olabilir mi? Dışişleri Bakanlığım döneminde IŞİD’i terör örgütü ilan ettik. IŞİD’e karşı ilk sınır ötesi operasyon da benim Başbakanlığım döneminde yapıldı, bütün mevzileri bombalandı.”

Erdoğan’a sorabilir misiniz?

Cüneyt Özdemir’in bir sorusu üzerine basın özgürlüğü ile ilgili olarak da konuşan Davutoğlu, “Bana hiçbir sınır olmadan her şeyi sorabilirsiniz. Emevi Camii’nde namaz kılma meselesi için Sayın Erdoğan’a “Ya bu söz Davutoğlu’na değil size aitmiş” diye soracak cesarette bir gazeteci var mı? derken, şunları da ekledi: “Başbakanlığa geldiğimde akreditasyon kurallarını esnettim. Savcı Kiraz’ın fotoğrafının basılması dışında hiçbir gazeteye zorluk çıkarmadım. Bir tek babayiğit çıksın Davutoğlu bize baskı yaptı, işimizden etti desin. Diyemez.”

Dünyanın bütün pelikanları toplansa o makamı bırakmazdım

Başbakanlıktan ayrılmasının asıl sebebinin Pelikan bildirisi olmadığını vurgulayan Davutoğlu, “Devlet göreviyle gittiğim yurt dışı gezisi sonra MYK’da bana karşı imza toplandığını, arkamdan iş çevrildiğini öğrendim. Görevi bırakmamın sebebi Pelikan bildirisi değil. Dünyanın bütün pelikanları toplansa ben o makamı bırakmazdım. Pelikan bildirisi bana siyasetin nasıl çirkinleştiğini gösterdi. Bunlar alana sürülmüş çakallar. Aslanlar o çakalları muhatap almaz. MYK’da toplanan imzalarla beni işlevsiz bir başbakan haline getirmek istediler. Bana ‘Sen orada dur ama başbakanlık yapma’ dendi. Bu benim kabul edebileceğim bir durum değil.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli göndermesi

Geçtiğimiz günlerde içlerinde Gelecek Partisi’nin de olduğu bir grup siyasi partiye Pensilvanya’nın projesi diyen Bahçeli’ye de yanıt veren Ahmet Davutoğlu, “Bahçeli bizi FETÖ ile PKK ile suçladı. FETÖ’nün dinlediği üç kişiden biriyim. Saatini 17:25’e ayarlayıp FETÖ argümanlarını kullanan bir genel başkan bizi FETÖ’cülükle suçluyor. Bütün AK Partililer susuyor. Kim kime ihanet etti Allah aşkına?” şeklinde konuştu.

Ahmet Davutoğlu’nun konuk olduğu programın tamamı şuradan izlenebilir;

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri