Ana SayfaTürkiyeSabah gazetesinde şok yazı! Bu kez hedeflerinde AK Parti ve Erdoğan mı...

Sabah gazetesinde şok yazı! Bu kez hedeflerinde AK Parti ve Erdoğan mı var?

Sabah yazarı Melih Altınok öyle bir yazı yazdı ki Pelikancılar bu kez AK Parti hükümetini mi hedef alıyor dedirtti.

Tam 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağını bizzat açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan olmuştu. Koronavirüs salgınını en az hasarla atlatmak için önlem almaktan yana bir tavır sergileyen Erdoğan’a en sert muhalefet garip şekilde Sabah gazetesinden ve A Haber’den geliyor.

Bilindiği gibi Sabah gazetesinin kaptan köşkünde kısa süre önce affını isteyen Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak oturuyor.

Dengesizlik içeren tweetleriyle doğrudan Sağlık Bakanı’nı ve bilim kurulunu hedef alan Cemil Barlas’ın (uzun yıllardır A Haber’de program yapıyor) ardından bugün bir tuhaf yazı da Melih Altınok’tan geldi.

Askerlerin karşısına geçip onlara selam durdurmasıyla hatırlanan Melih Altınok bugün köşesini Fatih Altaylı’ya ayırdı. Altaylı aslında Sabah yazarı Altınok’un yazısının görünen kısmı. Melih Altınok yazının ilginç yerlerinde AK Parti hükümetinin salgınla mücadele için aldığı önlemleri öyle sert eleştirdi ki… Pelikancılar bu kez AK Parti hükümetini mi hedef alıyor dedirtti…

İşte Melih Altınok’un yazısından bazı alıntılar…

Gündelik hayatımızı nasıl devam ettireceğimizi en ince ayrıntısına kadar tanımlama ayrıcalığı elde eden Bilim Kurulu’muzun hali de ortada.

İktidara önerdikleri asayiş tedbirleri, eski MGK’lardaki askerin devlete tavsiye niteliğinde önerdiği ama değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen kararlarını hatırlatıyor…

…Pandemi sürecinin başından beri kamuoyuna korku pompalanmasını eleştiriyorum.

…Gndelik hayatımızı nasıl devam ettireceğimizi en ince ayrıntısına kadar tanımlama ayrıcalığı elde eden Bilim Kurulu’muzun hali de ortada.

İktidara önerdikleri asayiş tedbirleri, eski MGK’lardaki askerin devlete tavsiye niteliğinde önerdiği ama değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen kararlarını hatırlatıyor…

…Uysan bin dert uymasan ayrı dert… Nasıl olsa sandıkta ya da başka bir yerde tercihlerinin hesabını vermeyecekler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri