Ana SayfaTürkiyeTereyağından kıl çeker gibi! Süleyman Soylu’ya psikolojik operasyon

Tereyağından kıl çeker gibi! Süleyman Soylu’ya psikolojik operasyon

Sabah gazetesi Devlet Bahçeli’nin Süleyman Soylu’ya arka çıkan açıklamalarını son derece profesyonel şekilde görmezden geldi. Serhat Albayrak’ın yönettiği Turkuvaz Medya’nın takındığı bu tutum yeni tartışmalara kapı aralayabilir.

AK Parti’nin Süleyman Soylu’ya sahip çıkmak konusunda neden çekimser olduğu günlerce tartışılırken Pelikancı medyanın merkez üssü olarak bilinen Sabah gazetesinden ilginç bir hamle geldi.

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında birkaç ana başlığı gündemine aldı. Bunlardan en önemlisi şüphesiz Süleyman Soylu’ydu. Bahçeli, AK Parti ve yöneticilerinin aksına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya net şekilde sahip çıktı, desteğini açıkladı. Bahçeli’nin açıklamalarını Sabah gazetesi manşetten gördü ancak Süleyman Soylu hakkındaki açıklamalarını manşete çekmedi, neredeyse hiç söylenmemiş gibi yaptı.

Bahçeli’nin Gergerlioğlu hakkındaki sözlerini, Meral Akşener’e eleştirilerini hatta Kılıçdaroğlu’na yaptığı dokunulmazlık çağrısını bile manşet yapan Sabah gazetesi, Soylu’yu görmezden geldi.

İşte Bahçeli’nin açık şekilde Süleyman Soylu’ya destek verdiği ancak Sabah gazetesinin manşetinde yer vermediği o açıklamaları:

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya yapılan siyasi linç girişimleri kaygıyla izlediğimizi, asla ve asla kabul etmediğimizi tarihe not olarak düşmek istiyorum. Soylu’ya itibar suikastını kabul etmiyoruz. Kim demiş sayın Soylu yalnız diye! Gece demeden gündüz demeden bölücü terörle mücadele eden mert bir devlet adamıdır. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri