Ana SayfaTürkiyeSabah gazetesi Erdoğan'a istikamet tayin etmeye mi başladı? İşte o son derece...

Sabah gazetesi Erdoğan’a istikamet tayin etmeye mi başladı? İşte o son derece enteresan Bahçeli analizi

Önce Erdoğan ve AK Parti’nin Bahçeli üzerinden yıpratıldığını savunan Okan Müderrisoğlu ardından da AK Parti'ye istikame tayin etti.

Önce Erdoğan ve AK Parti’nin Bahçeli üzerinden yıpratıldığını savunan Okan Müderrisoğlu, ardından da AK Parti’ye “MHP’nin de kabine bileşiminde düşünülmesinin zamanı geldi mi?” sözleriyle akıl verdi.

Sabah Gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu, Cumhur İttifakı ile ilgili yazısında çarpıcı bir değerlendirmede bulunarak, “MHP’nin de kabine bileşiminde düşünülmesinin zamanı geldi mi?” diye sordu.

Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu, yazısının ‘Cumhur’da, modeliteyi güncellemek gerekir mi?’ başlıklı bölümünde “Cumhur İttifakı hemen her vesile ile ya gündem maddesi ya da yıpratmaya konu oluyor.

İttifakın özgün karakteri, an itibariyle siyaset ve devlet okumasında partilerin buluştuğu ortak payda birçok çevrede hazmetme kapasitesi sorunu olarak dışa vuruyor” görüşünü dile getirdi.

Okan Müderrisoğlu’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Cumhur İttifakı hemen her vesile ile ya gündem maddesi ya da yıpratmaya konu oluyor. İttifakın özgün karakteri, an itibariyle siyaset ve devlet okumasında partilerin buluştuğu ortak payda birçok çevrede hazmetme kapasitesi sorunu olarak dışa vuruyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olası gelişmeleri öngördüğü için ittifaka dair bağlılığı -kim ne derse desin- vurgulamaktan geri durmuyor. Bunu ya grup toplantıları ya da resmî açıklamalarıyla yapıyor. Bahçeli, kendi tutumunu pekiştirir, partisinin kimliğini korumayı da gözetirken, çoğu kez “siyasi alana ya da AK Parti’ye ayar veriyor” tarzı eleştirilerden de kurtulamıyor.
 Acaba diyorum…
 2023’e giderken…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la MHP Lideri Devlet Bahçeli arasında, sadece ihtiyaca binaen değil de belli periyotla düzenli zirveler ya da kabuller mi olmalı?
 Veya MHP’nin de kabine bileşiminde düşünülmesinin zamanı geldi mi? 
Burada esas olan…
İttifakın gerekliliği ve sürdürülme şartlarıyla ilgili kafa yorulması sadece.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri