Ana SayfaTürkiyeSabah yazarı Engin Ardıç'tan Bahçeli'ye çok sert 'anayasa' göndermesi

Sabah yazarı Engin Ardıç’tan Bahçeli’ye çok sert ‘anayasa’ göndermesi

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, MHP lideri Bahçeli'nin geçtiğimiz gün kamuoyuna sunduğu anayasa çalışmasını sert sözlerle eleştirdi

Sabah yazarı Engin Ardıç, Bahçeli’nin açıkladığı Anayasa teklifini ağır sözlerle eleştirdi. Ardıç, yazısında “Cami hutbesini camiye bırakın. ‘Yüzüncü yıla yüz madde’ gibi reklam sloganlarına da gerek yoktur. Kepek şampuanı satmıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, “Havan ile su” başlıklı yazısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı yeni Anayasa taslağını eleştirdi.

Kepek şampuanı satmıyorsunuz

Yazısına, “Kusura bakmasınlar ama ben MHP’nin yeni anayasa taslağından bir şey anlamadım” diye başlayan Ardıç, şunları kaydetti:

“Gerçi maddeler ayrıntılarıyla ortaya dökülmedi ama ‘ana hatları’ umut kırıcı. Ne yani, cumhurbaşkanı yardımcılarının atamayla değil de seçimle gelmeleri miydi bütün mesele? (Ki, seçimle gelmeleri elbette daha doğrudur.)

‘Vatan millet Sakarya’ edebiyatından oluşan bölümleri geçelim. Türk milleti ‘Allah’ın lütfu’ sayesinde mi varlık bulmuştur, kendi gayretiyle mi?

Cami hutbesini camiye bırakın.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri