Ana SayfaTürkiyeSabah yazarı Melih Altınok Elon Musk’a çakayım derken…

Sabah yazarı Melih Altınok Elon Musk’a çakayım derken…

Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan 2 yıl önce Elon Musk’ı Türkiye’ye davet ederek elektrikli otomobiller hakkında detaylı bilgi almıştı. Türkiye’de de uzun süre gündem olan o görüşmenin ardında Sabah yazarı Melih Altınok neden Elon Musk’ın esrar kullandığını belirtme gereği duydu acaba?

Elektrikli otomobil denince akla gelen ilk isim olan, belki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bile akıl danıştığı Elon Musk’ın durduk yere garip cümlelerle Sabah yazarı tarafından itibarsızlaştırılması garip değilse nedir?

Türkiye’nin göğsünü kabartan elektrikli yerli otomobil projesinden aylar önce Elon Musk’ı Türkiye’ye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Tesla’nın sahibiyle çektirdiği fotoğraflar büyük beğeni toplamıştı. Musk’ın Instagram kariyerinde en çok beğeni aldığı fotoğrafı Ankara’da Anıtkabir’de çekilmiş olanıydı.

Bütün bu ayrıntılara neden mi girdik? Pelikancı Melih Altınok, 7 binden fazla trol hesabı kapatan Twitter’a ve sahibi Jack’a çakmak isterken yine baltayı taşa vurdu da ondan.

Sabah yazarı Melih Altınok, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birebir görüşmüş Elon Musk’ı durduk yere neden itibarsızlaştırmaya çalıştı anlamak pek mümkün değil.

Bir tarafta Hilal Kaplan twitter’a savaş açarken diğer yandan Melih Altınok Jack ile yetinmeyerek Elon Musk’a da savaş açıyor…

İşte Melih Altınok’un Elon Musk hakkındaki o cümlesi…

“Jack, Tesla ve başarılı uzay çalışmalarıyla somut olarak kendisini fazlasıyla kanıtlayan Elon Musk gibi bir dahide olmayabilir. Ama canlı yayınlarda marihuana tüttüren Elon’un aksine imajınıdaha iyi yönettiği de ortada.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri