Ana SayfaTürkiyeSabah’ta neler oluyor? Mehmet Barlas Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan izahat istedi

Sabah’ta neler oluyor? Mehmet Barlas Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan izahat istedi

Sosyal medyada yayılan cinsel içerikli bir video derin tartışmalara neden olurken Kıbrıs’ta başbakan Ersan Soner istifasını verdi. Sedat Peker’in ifşaatlarına ve son yaşanan şantaj skandalına değinen Sabah yazarı Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan izahat istedi.  

“DEVLET UÇAN KUŞTAN HABERDAR”

“Açıklamanın zamanıdır” başlığını taşıyan yazısında Bakanlar Kurulu’nun bugün yapacağı toplantıya değinen Barlas, Erdoğan’ın vereceği mesajlara dikkat çekti.

Bugünkü halka hitabın “çok etkili” olacağını vurgulayan Barlas, “Çünkü Türkiye’de suçlarıyla ile tanınmış insanların sosyal medyayı kullanarak gündemi işgal etmeleri tadı kaçan bir uygulama haline geldi. İnsanlar artık resmi açıklamalara değil bu gibi dedikodu söylentilerine kulak veriyor. Haksız da değiller. Çünkü Türkiye’nin iki büyük partisi kaset komplolarıyla kadrolarını değiştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Deniz Baykal gitti, Kemal Kılıçdaroğlu geldi. MHP’de de bazı yöneticiler görevlerinden uzaklaştırıldılar.” dedi.

“Türkiye’yi bilmeyen bir kişi burayı kabile sanır.” ifadelerini kullanan Barlas, asıl durumun tam tersi olduğunu belirtti:

“Oysa burada bakanlıkların yanında bir de Milli İstihbarat Teşkilatı var. Yani devlet uçan kuştan bile haberdar. Ama nedense sosyal medyada yayılan kasetler, dedikodular insanları titretiyor, siyasi gündemi değiştiriyor. Şu anda Kıbrıs sanal alemin eğlence konusu oldu. Ve hiç kimse bu konuda bir şey yapamıyor.”

GÖZLER ERDOĞAN’A ÇEVRİLDİ

Bugün Cumhurbaşkanı’ndan konu hakkında açılama yapmasını beklediğini dile getiren Barlas yazısına şöyle devam etti;

“Bugün toplanacak olan Bakanlar Kurulu’nda Türkiye’nin gerçek gündeminin egemen olacağı bir yapı herhalde ele alınacaktır. Ve Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan halka bu dedikoduların, yasa dışı çıkışların, kanun kaçaklarının gündeme egemen olmasının nedenlerini anlatacaktır. Türkiye bu konuda aydınlanmaya ihtiyaç duyuyor.

FETÖ gibi, PKK gibi güçlerle boğuşmaya alıştık. Bunların peşinde hem silahlı kuvvetler hem de yargı gücü gidiyor. Ama ortamı dedikodular sarınca buna kimsenin gücü yetmiyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri