Ana SayfaTürkiyeBahçeli neden Süleyman Soylu'yu destekliyor? İşte o analiz

Bahçeli neden Süleyman Soylu’yu destekliyor? İşte o analiz

MHP lideri Bahçeli'nin Süleyman Soylu'ya desteğini farklı pencereden değerlendiren Sadettin Tantan, "Bahçeli sadece kendi tutsaklığını ifade ediyor" dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin Süleyman Soylu’ya desteğini farklı pencereden değerlendiren Sadettin Tantan, “Bahçeli sadece kendi tutsaklığını ifade ediyor” dedi.

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, partisinin grup toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya övgüler yağdıran MHP Genel Başkanı’nın sözlerini ve suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarının ardından savcıların harekete geçmemesini değerlendirdi. Tantan, “Bahçeli’nin siyasi bir hamle yaptığını düşünmüyorum. Sadece kendi tutsaklığını ifade ediyor” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Soylu’ya destek vermiş, “Süleyman Soylu yalnız değildir” demişti.

Tantan’dan tartışılan Bahçeli ve Soylu açıklaması

MHP’nin Soylu’ya yönelik desteği ve Bahçeli’nin açıklamalarına yönelik konuşan Tantan, “MHP liderinin söylemleri kendisini bağlıyor. Bu söylemle bir hamle yaptığı yok. Sadece kendi tutsaklığını ifade ediyor” dedi.

MHP’nin Soylu’ya desteğinin Cumhur İttifakı’nda bir gerilime neden olup olmayacağını değerlendiren Tantan, “MHP’nin Soylu’ya desteğinin olup olmadığı belli değil. MHP’ye oy veren seçmenin bakışı, kabulü ve desteği önemli. Geçmişten bugüne kadarki söylemlerine, davranışlarına bakıldığı zaman MHP siyasetçileri inandırıcılıklarını yitirmiş vaziyetteler. MHP siyasetinin halk nezdinde inandırıcılığını yitirdiği de gözüküyor” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri