Ana SayfaTürkiyeSağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Gelecek Partisi'nin aşı eleştirilerine yanıt geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Gelecek Partisi’nin aşı eleştirilerine yanıt geldi

Fahrettin Koca Gelecek Partisi'nin aşı eleştirilerine yanıt verdi. Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan bugün yaptığı açıklamada aşı konusunda hükümete yüklenmişti.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan bugün yaptığı açıklamada aşı konusunda hükümete yüklenmiş ve “Neden şeffaf olamıyorsunuz” diye sormuştu. Gelecek Partisi’nin o şeffaflık çıkışına AK Parti’den yanıt geldi.

Serkan Özcan’ın eleştirilerinden saatler sonra kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en büyük önceliklerinin şeffaflık olduğunu söyledi.

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Bakan Koca, “Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Aşının adaletle dağıtılacağından ve Bilim Kurulu’nun belirlediği öncelik sırasından başka hiçbir uygulama olmayacak” ifadesini kullandı.

Koca ayrıca canlı yayında aşı olarak 1,5 milyonluk aşı kampanyasının başladığını da ilan etti.

Serkan Özcan ne demişti?

Çin’den aldığınız, oldukça tartışmalı ve sadece 1,5 milyon insana yetecek aşıyı uyguladıktan sonra ne yapacaksınız? Tekrar soruyoruz: Sizin aşı planınız nedir? Niçin şeffaf olamıyorsunuz? Niçin millete ne yaptığınızı açıklayamıyorsunuz? Aylardır Çin aşısı için bu ülke laboratuvar olarak kullanıldı. Madem aşı denendi ve uygulama noktasına gelindi. Niçin bizim bütün nüfusumuza yetecek kadar aşımız yok? Niçin iki Türk bilim insanının geliştirdiği aşılar dünyanın her tarafına gitmişken bizde yok?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri