Ana SayfaTürkiyeSarsıcı iddia! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görevden alınıyor mu?

Sarsıcı iddia! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görevden alınıyor mu?

Geçmişte faiz indirmediği için görevden alınan Merkez Bankası Başkanları’nı hatırlatan Yeniçağ yazarı Remzi Özdemir’e göre sıra yeni başkan Şahap Kavcıoğlu’nda olabilir.

Geçmişte faiz indirmediği için görevden alınan Merkez Bankası Başkanları’nı hatırlatan Yeniçağ yazarı Remzi Özdemir’e göre sıra yeni başkan Şahap Kavcıoğlu’nda olabilir.

Ekonomi yazarı Remzi Özdemir ise, faiz indirmediği için görevden alınan Merkez Bankası Başkanları listesine Şahap Kavcıoğlu’nun da katılabileceğini belirtti.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yönetimindeki son PPK toplantısında da faiz indirimine gitmedi. Böylece Kavcıoğlu yönetiminde gerçekleşen beşinci toplantıdan da faiz indirim kararı çıkmamış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın indirilmesi yönünde yaptığı çağrıya rağmen faizlerin sabit tutulması dikkat çekerken, Remzi Özdemir’den çok çarpıcı bir iddia geldi.

Özdemir bugünkü yazısında, Son 5 toplantıda faiz indiremeyen Prof. Şahap Kavcıoğlu’na sıra geldiğini ima etti.

Özdemir, Erdoğan’ın en iyi anlaştığı Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın bile faizi indirirken dolar kurunu tutmak için 128 milyar doları harcadığını söylerken, Uysal’ın bile bu görevde 1 yıl kadar kalabildiğini yazdı.

Yazısının sonunda görevden alınan Merkez Bankası Başkanları sırasına Şahap Kavcıoğlu’nun da girebileceğini öne süren Özdemir “Erdoğan bir gece yarısı Prof. Şahap Kavcıoğlu’nu görevden alırsa şaşmayın. Çünkü o da kötü olmaya en iyi adaylardan biri. Ne diyelim Erdoğan iyi, etrafı kötü…” sözleriyle yazısını bitirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri