Ana SayfaTürkiyeŞahin Sulhan: Biz ne kimseyi koltuktan indirmek, ne de kimseyi mevki makam...

Şahin Sulhan: Biz ne kimseyi koltuktan indirmek, ne de kimseyi mevki makam sahibi yapmak için kurulduk

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, partisinin 1. kuruluş yıl dönümüne ilişkin Medya Notu'na açıklamalarda bulundu

Şahin Sulhan’ın açıklamaları şöyle:

Bir yıl önce dün, 12.12.2019 sabahında, Başkent sokaklarını hareketlendiren bir gelişme, her tarafını korku ikliminin sardığı, adeta karanlığın çöküp, güneşin dahi sanki küstüğü ülkemin kaderinin değişeceği sinyalini veriyordu.

Ankara’dan gelen haber, ülkemin dört bir yanına ışık tutuyordu adeta, 152 yiğit, 152 vefalı fedakar cesur aydınımız, bilge liderin liderliğinde aylardır yaptıkları istişare sonunda, son noktayı koymuş, aesi çıkmayan sessizlerin sesi olmaya, geleceğinden umutsuz gençlerimizin umudu, Ülkeyi terk eden aydınların dili, kepenk kapatan esnafımızın dermanı, yarına dair hayali kalmayan halkımızın geleceğine, umut tutacak kararı vermiş ve bu ülkenin sahipsiz olmadığının mesajını dosta düşmana verirken, meşakkatli ama bir o kadar onurlu bir yol için içişleri bakanlığına, Gelecek Partimizin, geleceğimizin partisinin dilekçesini verdiklerinin üzerinden tam 366 gün geçti.

Siyasi baskı, korku iklimi ve pandemiye rağmen 10 ay gibi kısa bir zaman zarfında bir siyasi başarıya imza atarak, büyük kongresini yapmayı başarmış.

Tüm medya ambargolarına rağmen, memleketin her köyüne, her mahallesine, her evine girmeyi başaran geleceğimizin teminatı, çocuklarımızın yarını Gelecek Partimiz, geliştirdiği söylem ve politika ile ülkeyi yönetmeye şimdiden hazır olduğunu, kullandığı üslup ve siyaset ile 83 milyonu kucakladığını, geliştirdiği reel gerçek çözümler ile ülkenin kurtuluşunun rehberi olduğunu kısa zamanda kanıtlarken, istikrarı ile geçmişten ders, bugüne ışık, geleceğe umut olduğunu ispatlamıştır.

Sayın genel başkanımızın birçok platformda dile getirdiği gibi, biz ne kimseyi koltuktan indirmek, ne de kimseyi mevki makam sahibi yapmak için kurulduk, bizler bu onurlu kadim halka, bu güzel ülkeye hizmet etmek, çocuklarımıza, dışarıda itibarlı, içerde halkı ile barışık kutuplaşma ve ötekileştirmenin olmadığı bir ülke bırakmak için gecemizi gündüzümüze katıp, kurulma amacımıza yakışır bir şekilde emin adımlar ile ilerliyoruz.

Bizler Gelecek Partisi kadroları olarak, bir yıllık partinin gençlik dinamiğini taşırken, bin yıllık ve tecrübelerimizden yararlanarak, daha aydın, daha güzel bir gelecek için çalışıyoruz. Buna eminiz artık gelecek bizimdir ve yarınlar hiç olmadığı kadar umut yüklüdür.

Birinci yılını kutladığımız ve asırlarca bu halka hizmet edeceğine inandığımız partimizin, yüzüncü kuruluş yıl kutlamasının torunlarımıza nasip olması dileğiyle…

Bize bu onuru bu güzel yolda yürümemiz için yol açan, değerli kurucu üyelerimiz ve Bu yolda fedakârlık gösteren, geleceğimiz için mücadele eden, tüm dost arkadaş dava arkadaşlarıma, Gelecek Partisi’nin bir ferdi hizmetkarı olarak şükran ve minnetlerimi sunuyorum…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri