Ana SayfaTürkiyeŞahin Sulhan: Ülkenin değil ama iktidarın beka sorunu var!

Şahin Sulhan: Ülkenin değil ama iktidarın beka sorunu var!

Mahmut Demir’in Hazırlayıp Sunduğu Mert Tv'deki Er Meydanı programına konuk olan Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, önemli açıklamalarda bulundu

Teşkilatlanma ve bölge siyaseti hakkında görüşlerini dile getiren Sulhan, bölge halkının siyasete kırgın ve siyasilere inancını yitirmiş olduğu bir süreçten geçmesine rağmen Gelecek Partisi’nin kısa sürede bölgede örgütlenmesinin iyi okunması gerektiğini belirtti.

Korku, yavaş yavaş öfkeye dönüşüyor

Başkan Sulhan, “Tüm olumsuzluklara rağmen halkta karşılık bulmamız, kısa bir sürede örgütlenip, teşkilatlanmayı tamamlamamızın birinci nedeni, halkın hasret kaldığı samimiyet” diye konuştu.

“Fikri, zikri ve siyasi görüşü ne olursa olsun, insanların Sayın Genel Başkanımıza güveninin tam” diyen Şahin Sulhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak ekonomik olarak zor günler yaşayan bölgenin bir parti devleti haline gelen iktidarın kurduğu sistemin korkusundan dolayı insanların korktuğunu; aş, iş ve ekmek korkusundan dolayı partimize içten sempati beslemelerine karşın iktidar baskısından dolayı mesafeli durmaya çalışıyorlar ama bu korkunun yavaş yavaş öfkeye dönüştüğünü rahatlıkla söyleyebilirim.”

Seçim sürprizlerle dolu olacak

Bu öfkenin seçimde oya dönüşeceğini ve ilk seçimde anketlerin alt üst olacağını, şu an taraflı tarafsız hiçbir anket şirketinin sağlam verilere ulaşamadığını kaydeden Sulhan, seçmenin ilgisini sahada gördüklerini, bundan dolayı ilk seçimin sürprizlerle dolu geçeceğini belirtti.

Bin yıllık geleneklerimiz ayaklar altına alınmıştır

15 Ocak tarihinde evinin önünde dört kişilik bir grubun silahlı ve sopalı saldırısına uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan eylemi korkaklık olarak niteleyen Sulhan, konuyu ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sayın Özdağ’a yapılan saldırı sadece bir siyasetçi veya bir siyasi harekete değil, planlı, projeli, ülkemizin yarınına, geleceği için çalışan bir büyüğe, bir aydına, bir hocaya, bir duayen siyasetçiye, ömrünü ülkesine adayan bir dava adamına yapılmıştır. Bu saldırı ile örfümüz, adetlerimiz, bin yıllık geleneklerimiz ayaklar altına alınmıştır. Bu kirli zihniyet bilmez ama bu coğrafyanın kültüründe büyüğe el kalkmaz. Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olunur. Nerde değerlerimiz? Bunlar o kadar aciz, zavallı ve korkaklar ki geçmişten ders almamışlar. Geleceğe kör ve sağır baktıkları da aşikardır ama unuttukları bir şey var; Bu ülke sahipsiz değildir. 12 Eylül’ün işkencesine, doksanların zulmüne, 15 Temmuz darbesine karşı dimdik duran yiğitlerin 3 çete, 5 teröriste boyun eğip, bu cennet vatanı çetelere bırakacağını mı sanıyorlar. Bu kadar kör cahil mi bu zihniyet?

Buradan bir kez daha Sayın Genel Başkan yardımcımıza yapılan saldırıyı kınıyor, bu ülkenin her şehrinde her köyünde, her mahallesinde milyonlarca Selçuk Özdağ olduğunu bu kirli zihniyete hatırlatmak istiyorum”.

Sulhan, ülkenin beka sorunu olup olmadığı sorusuna ise “Ülkenin değil ama iktidarın beka sorunu var” diyerek yanıtladı.

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan’ın konuk olduğuı Er Meydanı programının tamamı için:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri