Ana SayfaTürkiyeŞahin Sulhan, VOA'ya konuştu: Seçimin ne zaman olacağını iktidar da bilmiyor!

Şahin Sulhan, VOA’ya konuştu: Seçimin ne zaman olacağını iktidar da bilmiyor!

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Voice of America (Amerika'nın Sesi) muhabiri Eyüp Demir'e bir mülakat verdi.

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Amerika’nın Sesi muhabiri Eyüp Demir ile konuştu. Sulhan, Kürt meselesinden erken seçime kadar merak edilen birçok soruyu cevaplandırdı.

Eyüp Demir’in son dönemde siyasi parti liderlerinin Gelecek Partisi Genel Merkezini ziyaretine ilişkin olarak “Acaba Gelecek Partisi bir ittifak hazırlığında mı?” sorusunu yanıtlayan Sulhan,
Gelecek Partisi’nin hiçbir parti ile ittifak kurmadığını, hiçbir ittifak blokunda yer almadığını, herhangi bir ittifakın parçası olmak için kurulan bir parti olmadığını, ancak demokrasi ve insan haklarına saygı duyan, terör ve şiddetten uzak duran, her parti ile ülkemizin menfaati, halkımızın geleceği için görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

Eyüp Demir: Birçok demecinizde Gelecek Partisi olarak, demokrasi ve Kürt sorunu dahil birçok soruna cesurca el atıp çözme vaadinde bulunmuştunuz? Bu ülkenin sorunlarını gerçekten çözeceğinize inanıyor musunuz?

Sulhan: Ülkemizin yüz yıllık sorunlarının olduğu bir gerçek yalnız mevcut iktidar bu sorunları çözme noktasında, liyakatsiz ve yetersiz olduğu için sorunu çözme yerine çözümsüzlüğü dayatıyor, ülkemizin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Mevcut iktidarda çözecek irade yoktur.
Biz Gelecek Partisi olarak başta demokrasi, ekonomi ve Kürt sorunu olmak üzere, ülkenin tüm sorunlarına cesurca el atıp, sorunlarımızı çözme noktasında, liyakatli ve samimi olduğumuz için, zerre şüphemiz yoktur, kısa bir zaman zarfında sorunlarımıza el atıp yarınlara daha güzel bakacağız.

Muhabir: Erken seçim ne zaman olacak ? Bir tahmininiz var mı ?

Sulhan: Aslında Bu sorunun cevabını hükümetin kendisi de bilmiyor desem yanlış olmaz. Çünkü küçük ortakları ne zaman isterse o zaman seçim olacak ve son bir yılda yaptıkları tüm anketlerde, Ülkenin tamamında düşüşte oldukları ve düşük oy aldıkları için seçimi göze alamıyorlar, bundan dolayı Net bir şey diyemeyiz ama Seçim ne zaman olursa olsun, Gelecek Partisi seçime hazırdır ve hiçbir anketin tahmin dahi etmediği bir oy oranı ile iktidara geleceğine halktan gelen olumlu tepkilerden dolay inancımız tamdır..

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri