Ana Sayfa Türkiye , VOA'ya konuştu: Seçimin ne zaman olacağını iktidar da bilmiyor!

Şahin Sulhan, VOA’ya konuştu: Seçimin ne zaman olacağını iktidar da bilmiyor!

İl Başkanı Şahin Sulhan, Voice of America (Amerika'nın Sesi) muhabiri Eyüp Demir'e bir mülakat verdi.

İl Başkanı , Amerika’nın Sesi muhabiri Eyüp Demir ile konuştu. Sulhan, Kürt meselesinden erken seçime kadar merak edilen birçok soruyu cevaplandırdı.

Eyüp Demir’in son dönemde siyasi parti liderlerinin Gelecek Partisi Genel Merkezini ziyaretine ilişkin olarak “Acaba Gelecek Partisi bir ittifak hazırlığında mı?” sorusunu yanıtlayan Sulhan,
Gelecek Partisi’nin hiçbir parti ile ittifak kurmadığını, hiçbir ittifak blokunda yer almadığını, herhangi bir ittifakın parçası olmak için kurulan bir parti olmadığını, ancak demokrasi ve insan haklarına saygı duyan, terör ve şiddetten uzak duran, her parti ile ülkemizin menfaati, halkımızın geleceği için görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

Eyüp Demir: Birçok demecinizde Gelecek Partisi olarak, demokrasi ve Kürt sorunu dahil birçok soruna cesurca el atıp çözme vaadinde bulunmuştunuz? Bu ülkenin sorunlarını gerçekten çözeceğinize inanıyor musunuz?

Sulhan: Ülkemizin yüz yıllık sorunlarının olduğu bir gerçek yalnız mevcut iktidar bu sorunları çözme noktasında, liyakatsiz ve yetersiz olduğu için sorunu çözme yerine çözümsüzlüğü dayatıyor, ülkemizin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Mevcut iktidarda çözecek irade yoktur.
Biz Gelecek Partisi olarak başta demokrasi, ekonomi ve Kürt sorunu olmak üzere, ülkenin tüm sorunlarına cesurca el atıp, sorunlarımızı çözme noktasında, liyakatli ve samimi olduğumuz için, zerre şüphemiz yoktur, kısa bir zaman zarfında sorunlarımıza el atıp yarınlara daha güzel bakacağız.

Muhabir: Erken seçim ne zaman olacak ? Bir tahmininiz var mı ?

Sulhan: Aslında Bu sorunun cevabını hükümetin kendisi de bilmiyor desem yanlış olmaz. Çünkü küçük ortakları ne zaman isterse o zaman seçim olacak ve son bir yılda yaptıkları tüm anketlerde, Ülkenin tamamında düşüşte oldukları ve düşük oy aldıkları için seçimi göze alamıyorlar, bundan dolayı Net bir şey diyemeyiz ama Seçim ne zaman olursa olsun, Gelecek Partisi seçime hazırdır ve hiçbir anketin tahmin dahi etmediği bir oy oranı ile iktidara geleceğine halktan gelen olumlu tepkilerden dolay inancımız tamdır..

Takip Et

20,498BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Gelecek Partisi’nden MHP’ye büyük fark! İşte sosyal medyayı sallayan anket

Gazeteci ABD’li araştırma şirketinin yaptığı son anket araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre MHP’nin oyları Gelecek Partisi’nin bir hayli altında kaldı....

Namus, şeref yeminleri edildi! Adil Gür ile Kemal Öztürk arasında büyük kapışma

Adil Gür ile Kemal Öztürk arasındaki tartışmada ikinci perde yaşandı. Habertürk ekranlarında bir araya gelen ikili Ersin Tatar üzerinden yürüyen tartışmada birbirlerine...

Ümit Özdağ’ın FETÖ’cülükle suçladığı Buğra Kavuncu ilk kez konuştu

Ümit Özdağ'ın FETÖ'cülükle suçladığı Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Daha önce de yaptı

Sokağa çıkma yasağı geri mi geliyor? İçişleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Reuters’ın Türkiye’de sokağa çıkma yasakları gelebileceği iddiasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Editörün Seçtikleri

Saba Tümer Tolga Sezgin ile sevgili mi oldu?

Saba Tümer Tolga Sezgin ile sevgili mi oldu? Ekranların ünlü haber sunucusu Saba Tümer, yeni bir aşka mı yelken açtı?

Ahmet Davutoğlu’ndan Azerbaycan Bağımsızlık Günü mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesapları üzerinden Azerbaycan Bağımsızlık Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Davutoğlu,...

Kim Milyoner Olmak İster Pelinsu Yılmaz kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster Pelinsu Yılmaz kimdir? Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 30 bin liralık soruya gelen Pelinsu merak konusu oldu.

Akşener’den, Ümit Özdağ’ın FETÖ iddialarına çarpıcı cevap

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik suçlamaları, gündeme bomba gibi düşmüştü.

Valinin hışmına uğrayan esnaf: Korona umrumda değil, önceliğim geçim

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in Gazi Bulvarı üzerinde yaptığı denetimler sırasında bir döner ustası ve oyuncakçı ile girdiği diyalog sosyal medyanın bir...