Ana SayfaTürkiyeŞahin Sulhan'dan Mehmet Aşan mesajı: Hakikatin bir dervişi gibi her alanda hakkı...

Şahin Sulhan’dan Mehmet Aşan mesajı: Hakikatin bir dervişi gibi her alanda hakkı savundu

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Gelecek Partisi'nin Şırnaklı Kurucular Kurulu üyesi Mehmet Aşan'ın vefatının ardından bir taziye mesajı yayınladı

Sulhan’ın mesajı şöyle:

Nurlar içinde uyu omurgalı siyasetin hocası.

Şırnak bugün sadece bir siyasetçisini değil, bir hocasını, bir değerini, onurlu bir liderini koca, bir çınarını ahirete yolcu etti.

Mehmet Aşan hoca, öğretmenlikten emekli olduktan sonra siyasete girdi. Koşul ve şartlara en önemlisi o dönem halkın sorunlarına en iyi değinen partide siyasete başladı ve il başkanlığı ile halkına yapabileceği hizmetlerin en iyisini yaptı.

İl başkanlığı yaptığı partinin halka hizmetten uzaklaşması üzerine yıllarca hizmet ettiği partiden uzaklaştı. Onun için ne mevki önemliydi ne de makam.

O çocukluğumuzun öğretmeni, gençliğimizin rehberi, omurgalı siyasetin hocasıydı. Biz onu böyle tanıdık ve Allah şahittir çizdiği yol ve yaptığı hizmetler ile bizi hiç yanıltmadı.

Bir çok sağlık sorununa rağmen halkın çıkarı için ter dökmekten çekinmedi. Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde kurulan Gelecek Partisi’nde kurucu üye olarak yer aldı ve hakikatin bir dervişi gibi her alanda hakkı savundu, haksızlığı eleştirdi.

Son nefesine kadar onurlu duruşu, aydın görüşü, en önemlisi de yarının çocuklarının geleceği için mücadeleden geri durmadı.

Nur yüzlü güzel hocam, kıymetli Mehmet Amca;

Sen bu halk, bu coğrafya ve bu ülke için üzerine düşeni yaptın.
Bizlere aydınlık bir yol ve yarınlarımız için mücadele azmi bırakarak ebediyete intikal ettin.

Mekanın cennet olsun ve rahat uyu Mehmet hocam. Gururla taşıdığın omurgalı siyaset bayrağı emin ellerde. talebelerin bıraktığın mirasa sahip çıkacak ve ülkenin yarını çocuklarımızın geleceği için mücadele edecektir.

Şahin Sulhan

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri