Ana SayfaTürkiyeŞahin Sulhan'dan RTÜK'e tepki: Habertürk'e verilen ceza, hükümetin attığı reform naralarının diğer...

Şahin Sulhan’dan RTÜK’e tepki: Habertürk’e verilen ceza, hükümetin attığı reform naralarının diğer vaatler gibi içi boş olduğunun göstergesi

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, RTÜK'ün Habertürk'e verdiği cezayı sert sözlerle eleştirdi

RTÜK’ün Habertürk’e 5 kez yayın durdurma ve en üst sınırdan para cezası vermesinin ardından Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, yazılı bir açıklama yaptı.

RTÜK tarafından, Habertürk’e bir muhalefet milletvekilinin sarf ettiği sözler bahane edilerek,
5 kez yayın durdurma ve para cezasının verilmesi, vicdanlı her vatandaşın yüreğinde derin bir yara açmıştır.

Hükümetin reform naraları attığı bir dönemde, emsali görülmemiş bir şekilde, anti demokratik ve hiçbir hukuki teamül ile bağdaşmayan bu uygulama ile zaten ipotek koydukları ve dikta rejimlerinde dahi görülmemiş bir şekilde, muhalefet ve yeni partilere kapattıkları ekranlar arasında sıyrılmaya çalışan bir kanala böyle bir cezanın verilmesi, kan kaybeden ve her geçen gün halkın gözünden ve yüreğinden düşen hükümetin, kurumlara yaptığı baskının adeta özeti niteliğinde.

Bu ceza bize, iki mesajı net veriyor…

Birinci mesaj; hükümetin, son dönemde dile getirdiği reform naralarının, diğer tüm vaatler gibi içi boş ve söylemden ibaret olduğu. İkinci ve aslında en önemli mesaj ise bu ceza ile tüm basına bir tehdit ve gözdağı mesajı verilmek istendiğidir

Bu ve buna benzer ceza ve haksızlıklara karşın, siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimin karşı çıkması ve yarınlara daha demokrat, daha güzel bir ülke bırakmak için, yurttaşlar olarak birinci görevimiz, basınımızın özgür olmasını sağlamalıyız.

Unutmayalım; basın, bir halkın sesi, kulağı, aynı zamanda da vicdanıdır. Basını hür olmayan bir toplumun, bugünü karanlık, yarını umutsuz, geleceği ise kaos ve şiddete mahkumdur.

Gelecek Partisi olarak, kimden gelirse ve kime karşı olursa olsun, her türlü haksızlık, zulüm ve anti demokratik uygulamalara karşı duracağız. Çünkü biz bu ülkeye sevdalıyız ve bu yola çıkarken, yarının çocuklarına bir sözümüz vardı. Ülkemize, geleceğimize ve yarınlarımıza sahip çıkacağız.

Tarafsız haber yayınladıkları için, televizyonlara kapatma cezasının gelmediği, gerçekleri yazan gazetelerin toplanmadığı, siyasi görüşünden dolayı kimsenin yargılanmadığı. Dillerinden, dinlerinden ve siyasi görüşlerinden dolayı dillere zincir, ellere kelepçe vurulmadığı, huzur refahın hakim olduğu, daha özgür, daha demokrat ve daha yaşanılabilir bir Türkiye dileğiyle…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri