Ana SayfaTürkiyeŞaka gibi ama değil! İşte yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati'nin doktora tezi

Şaka gibi ama değil! İşte yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati’nin doktora tezi

Yeni Hazine Bakanı Nureddin Nebati’nin doktora tezinin ekonomi yerine AK Parti teşkilatları üzerine olması dikkat çekti.

Lütfi Elvan’ın görevden alınmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna oturan Nureddin Nebati’nin doktora tezi ortaya çıktı. Bakan Nebati’nin tezinin Kocaeli Üniversitesi’nde ‘AK Parti teşkilatları’ üzerine olduğu ortaya çıktı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Lütfi Elvan, Hazine ve Maliye Bakanı görevinden alındı. Erdoğan’ın kararıyla Elvan’ın yerine bakan yardımcısı olarak görev yapan Nureddin Nebati atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Nureddin Nebati’nin doktora tezi de ortaya çıktı. Yeni bakanın doktora tezini AK Parti üzerine yazması dikkatlerden kaçmadı.

YÖK Tez Merkezi’nden ulaşılan tezin konu başlığının, “AK Parti teşkilatlarının demokratik değerlere bakışı üzerine karşılaştırmalı bir analiz: Milli görüşten muhafazakâr demokrasiye” ismiyle yayınlandı.

EKONOMİ EĞİTİMİ YOK

Nebati’nin ayrıca ‘ekonomi’ üzerine hiçbir tahsil görmemiş olması dikkat çekti.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın resmi sitesinde Nebati’nin eğitimiyle ilgili şu bilgiler yer alıyor:

“Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.”

AK PARTİ’DE 3 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ

Nureddin Nebati, AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AKP Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca, AKP’den 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri