Ana SayfaTürkiyeŞaka gibi! Soru şu: Davutoğlu’na neden saldırdınız? Hilal Kaplan’ın cevabı: Avrupa medyası...

Şaka gibi! Soru şu: Davutoğlu’na neden saldırdınız? Hilal Kaplan’ın cevabı: Avrupa medyası Davutoğlu’nu övüyordu

Sabah gazetesi yazarı ve Pelikan elebaşı Hilal Kaplan, daha önce çektiği bir video ile burnuna tereyağı sürmenin koronavirüse iyi geldiğini öne sürmüştü

Haber Global’de Buket Aydın’ın Koltuk adlı programına konuk olan Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili olarak çok yönlü başlattığı iftira kampanyasını eline geçen her fırsatta kullanmaya devam ediyor.

Davutoğlu’nun diplomatik başarılarını, Avrupa Birliği ile yürüttüğü müzakere sürecini ve vizesiz Avrupa gibi kazanımları Erdoğan’a yönelik tasfiye olarak değerlendiren Kaplan, çizmeyi aşarak Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde terör örgütü ile iyi ilişkiler geliştirdiğini de kaydetti.

Sunucu Buket Aydın tarafından Ahmet Davutoğlu’na yönelik o dönemdeki saldırıları da sorulan Kaplan, şaka gibi bir yanıt vererek Davutoğlu’nun Avrupa basınından övgü aldığını ve saldırılarının sebebinin bu olduğunu söyledi.

Hilal Kaplan, aynı zamanda Pelikan dosyasına ilişkin olarak da itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu. Dosyayı kaleme almalarına ilişkin herhangi bir yalanlamada bulunmayan Kaplan, Pelikan’ın sürece olan katkısını da büyük bir iştahla anlatmaktan geri durmadı.

Kaplan’ın konuk olduğu programın sosyal medyada yanıkları sürerken, kullanıcılar tereyağının kafa yaptığı konusunda fikir birliğine vardı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri