Ana SayfaTürkiyeSakarya'da saldırıya uğrayan kadın işçi konuştu: Olayın Kürt - Türk çatışmasıyla ilgisi...

Sakarya’da saldırıya uğrayan kadın işçi konuştu: Olayın Kürt – Türk çatışmasıyla ilgisi yok

Sakarya'da bahçe sahipleri ile mevsimlik tarım işçileri arasında yaşanan olayla ilgili saldırıya uğrayan kadın işçi Şilan Demir'den açıklama geldi

Sosyal medyayı yaklaşık üç gündür meşgul eden Sakarya’daki olaya ilişkin mevsimlik tarım işçilerinden açıklama geldi.

Kadın işçilerden Şilan Demir, Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ köyünde yaşadıklarını, Sakarya’nın Kocaali ilçesine ailesiyle fındık toplamaya gittiklerini söyledi.

Yer sahibi işveren aile ile aralarında iş nedeniyle tartışma çıktığını, tartışma üzerine fındık toplama işini bıraktıklarını anlatan Demir, “Bize hakaret ettikleri için işi bıraktık. Sonra işi bıraktığımız için bizi darbettiler. 6 kişi saldırıya uğradık. İlk defa böyle bir olay yaşadık. Aile çok geçimsizdi. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Kürt-Türk çatışması değil. Öyle bir şey yok. Öyle bir şey istemiyoruz. Biz Türklerle kardeşiz. Hepimiz kardeşiz” diye konuştu.

Demir, yaşanan olayın ardından işi bırakarak köylerine döndüklerini dile getirdi.

İşçilerden Rojda Demir de daha önce Düzce ve Sakarya’ya fındık toplamaya gittiğini, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirtti.

Demir, “10 yıldır fındık toplamaya gidiyorum. İlk defa böyle bir şey gördük. Bir tek bunlar böyleydi. Türk Kürt kardeştir. Hepimiz aynı bayrak altında yaşıyoruz. Saldırıya uğradık. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız, o insanların cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Demir, olayın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. 


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri