Ana SayfaTürkiyeSalih Tuna’dan ekonomi yönetimi eleştirilerine hakaretler: Şebelek muhalifler, besleme medya...

Salih Tuna’dan ekonomi yönetimi eleştirilerine hakaretler: Şebelek muhalifler, besleme medya…

İktidar medyasında gün geçmiyor ki halk ve muhalif siyasetçiler aşağılanmasın. Onların lügatında ekonomiyi bozan hep dış güçler, cebindeki paranın erimesinden şikayet edenler de hep hain ve Türkiye düşmanı. Lügatlarında “Kötü ekonomi yönetimi” yok.

Halk yüksek enflasyon, sürekli artan işsizlik rakamları, geçim sıkıntısı içinde boğuşurken, Türk Lirası’nın değer kaybetmesi sonucu cebindeki para sürekli erirken, bir de şikayetlerini dile getirince iktidara yakın isimler tarafından hakaretlere uğruyor. Çok değil, saatler önce, AK Parti propaganda müziklerini yapmasıyla bilinen, geçmiş dönem AK Parti Milletvekili Uğur Işılak, ekonomiyi eleştirenler için “Soysuz, kahpe” ifadelerini kullanmıştı.

Sabah Gazetesi Yazarı Salih Tuna, bugünkü köşe yazısında ekonomi yönetimini değil, yönetimin mağdurlarını, muhalefeti hedef aldı. Muhalefeti dövizin artışına ve Türk Lirası’nın değer kaybetmesine sevinmekle itham eden Tuna, yazısında “Şebelek muhalifler, besleme medya” gibi ifadeler kullandı.

Muhalefeti “Türkiye’nin batmasını arzulamakla” itham eden Tuna’nın akla ziyan ifadeleri, kamuoyunda ve sosyal medyada büyük tepki çekti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri