Ana SayfaTürkiyeŞamil Tayyar bile çileden çıktı! İşte AK Parti'ye yaptığı son uyarı

Şamil Tayyar bile çileden çıktı! İşte AK Parti’ye yaptığı son uyarı

Ülkeyi yıkıma sürükleyen ve çözüm üretilemeyen fahiş zamlar konusunda bir uyarı da AK Parti’de aktif görev alan Şamil Tayyar’dan geldi.

Elektrik, doğal gaz ve akaryakıta yapılan peş peşe zamlara dikkat çeken AK Partili Şamil Tayyar, “Bu süreçte en büyük muhalif akım; elektrik/doğalgaz/akaryakıt üzerinden şekilleniyor. Mevcut tarifelerin haklı sebepleri olsa bile siyasi tansiyonu düşürmez. Bu yangın mutlaka söndürülmeli, aksini düşünmek bile istemem ” sözleriyle iktidarı uyardı.

Elektrik ve doğal gaz fiyatlarında son iki yılda üst üste yaşanan artışlar Türkiye’yi Avrupa’nın zirvesine taşıdı. 2019 ile 2021 ilk yarılarını kapsayan iki yıllık dönemde Türkiye’de elektrik fiyatları yüzde 47,4 artarken doğal gaz fiyatları da yüzde 42,3 yükseldi.

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, doğal gaz, elektrik faturaları ve akaryakıt fiyatlarındaki artışa dikkat çekerek, “Ne Kılıçdaroğlu ne diğerleri, AK Parti’nin rakibi değil. Bu süreçte en büyük muhalif akım; elektrik/doğalgaz/akaryakıt üzerinden şekilleniyor.” uyarısını yaptı.

Şamil Tayyar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Mevcut tarifelerin haklı sebepleri olsa bile siyasi tansiyonu düşürmez. Bu yangın mutlaka söndürülmeli, aksini düşünmek bile istemem.” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri