Ana SayfaSporDediğini sonunda yaptı! Acun Şampiyonlar Ligi maçlarını aldı

Dediğini sonunda yaptı! Acun Şampiyonlar Ligi maçlarını aldı

Aylardır Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın alacağı konuşuluyordu. Sonunda dedikodu gerçekleşti. Şampiyonlar Ligi maçları Acun'un oldu.

Aylardır Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın alacağı konuşuluyordu. Sonunda dedikodu gerçekleşti. Şampiyonlar Ligi maçları Acun’un oldu.

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi başta olmak üzere 3 Avrupa kupası organizasyonun maç naklen yayın hakkını Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen adlı kanal alıyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin 3 sezon boyunca Türkiye’deki yeni yayıncısının EXXEN kanalı olacağı iddia edildi.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu şifreli kanalın adı Süper Lig yayınları için de geçmişti.

Süper Lig’in de yayın haklarını elinde bulunduran Bein Sports, 2017/18 sezonunda Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin yayın haklarını almıştı. Bein Sports, üç yıldır iki UEFA organizasyonun yayıncılığını üstleniyordu.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ne ek olarak bu sezon üçüncü bir kupa daha düzenlenecek. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan UEFA Konferans Ligi, bu yıl Avrupa’nın üç numaralı kupası olacak.

Kaç takım olacak?

Süper Lig’de geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde, Fenerbahçe ise Avrupa Ligi’nde mücadele edecek. Ligi ikinci sırada tamamlayan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi gruplarına kalabilmek için üç ön eleme oynayacak.
Dördüncü sıradaki Tranzonspor ise Konferans Ligi gruplarında yer alabilmek için 2, beşinci sıradaki Sivasspor ise üç ön eleme oynayacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri