Ana SayfaTürkiyeSandık gelecek siz gideceksiniz! Bir yılda 58 fiyat değişikliği, 46 zam mı...

Sandık gelecek siz gideceksiniz! Bir yılda 58 fiyat değişikliği, 46 zam mı olur?

Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi. Zamma tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidarın ‘Ekonomi şaha kalktı’ söyleminin aksine ülkede her gün fakirliğin yükseldiğini vurguladı.

Türkiye’de geçtiğimiz 2021 yılında akaryakıt fiyatları 58 kez değişti. 46 defa zam gören akaryakıta yeni yılın ilk bir haftasında gelen ikinci büyük zam, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından tepkiyle karşılandı. Liderler, ‘Sandık gelecek siz gideceksiniz!” mesajı paylaştı.

Türkiye’de geçtiğimiz 2021 yılında akaryakıt fiyatlarında 46’sı zam olmak üzere 58 farklı değişiklik yaşandı; akaryakıt fiyat değişiklikleri 27 milyondan fazla kez görüntüledi. Yeni yılın ilk günü ve 8 Ocak Cumartesi gününden itibaren geçerli olacak son zamla birlikte benzin ve mazot fiyatları 14 liraya dayandı.

DAVUTOĞLU: SANDIK GELECEK

Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi.

Akaryakıta gelen son zam sonrası Ankara’da ortalama 13,01 liradan satılan benzinin litre fiyatı 13,64 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 12,94 liradan 13,57 liraya, İzmir’de 13,02 liradan 13,65 liraya çıkacak.

Ayrıca, Ankara ve İzmir’de ortalama 12,84 liradan satılan motorinin litre fiyatı 13,78 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 12,77 liradan 13,71 liraya çıkacak.

Zamma tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidarın ‘Ekonomi şaha kalktı’ söyleminin aksine ülkede her gün fakirliğin yükseldiğine vurgu yaparak yaşananlara tepki gösterdi. Davutoğlu Twitter’da, “Laflara baksak ekonomimiz şaha kalktı. Peki, ya gerçekler? Benzin ve motorine yine zam geldi, millet her gün daha fazla fakirleşiyor. Evinde huzurla oturması gereken vatandaş benzin kuyruğunda zam gelmeden depo doldurmanın derdinde. Sandık gelecek ve siz gideceksiniz!” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: EL İNSAF!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da zamlara tepkisini, “Akaryakıta son bir yılda 46 kez zam geldi ve eskiden kuruş kuruş gelen zamlar artık lira lira geliyor. Hükümet, ardı ardına akaryakıta getirdiği zamlarla büyükşehirlerdeki trafik sorununu çözecek gibi görünüyor(!) El insaf!” mesajıyla dile getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri