Ana SayfaTürkiyeŞanlıurfa Telhamut Çadır Kenti'nde neler oluyor? Suriyeli anne-kızlar fuhuş yapmaya mı zorlanıyor?

Şanlıurfa Telhamut Çadır Kenti'nde neler oluyor? Suriyeli anne-kızlar fuhuş yapmaya mı zorlanıyor?

İddiaya göre Türkiye’ye sığınan ve çadır kentlerde yaşayan mülteciler fuhuşa zorlanıyor. Suriyeli anne ve kızların temel yaşam ihtiyaçlarının karşılanması vaadiyle fuhuş yapmaya zorlandığı ve kamu görevlilerinin de bu işe ortak olduğu konuşuluyor. Gelecek Partisi konuya ilişkin sert bir açıklama yayınladı:

Şanlıurfa Telhamut Çadır Kentinde kalan Suriyeli anne ve kızının temel ihtiyaçlan karşılığında fuhuşa zorlandığı ve bazı kamu görevlilerinin de bu işin içinde olduğu iddia edilmektedir.

İddiaya konu olan şüpheliler ve bu vahim hadise hakkında gerekli soruşturmaların başlayıp başlamadığı hakkında ilgili kurumlar tarafından kamuoyunun bilgilendirilmesini talep ediyoruz.

Gelecek Partisi olarak,

TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na da iletildiği bilgisini aldığımız hadisenin yakın takipçisi olacağımızı bildirmek istiyoruz.

Söz konusu iddialarla ilgili soruşturmanın titizlikle gerçekleştirilmesi ve sorumlular hakkında kamuoyu vicdanını tatmin edecek şekilde gerekli hukuki işlemlerin yapılması için başta İçişleri ve Adalet Bakanlığı olmak üzere, yetkili makamları göreve davet ediyoruz.

Vahdettin İnce de konuya dikkat çekmişti

Gelecek Partisi İnsan Hakları Başkanı Vahdettin İnce, dün meseleye dikkat çeken bir tweet atmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz