Ana SayfaTürkiyeSARAR küçülme kararı aldı: Bugüne kadar bütün şartlarımızı zorlayarak bu noktaya geldik

SARAR küçülme kararı aldı: Bugüne kadar bütün şartlarımızı zorlayarak bu noktaya geldik

Ekonomik kriz sonrası Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markası SARAR küçülme kararı aldı. Türkiye’de 200’den fazla mağazası bulunan ünlü giyim markası SARAR, küçülme kararını işçilerine “Bugüne kadar bütün şartlarımızı zorlayarak bu noktaya geldik” ifadeleriyle duyurdu.

İşte SARAR’ın o açıklaması

İşçilik maliyetlerimiz ile genel giderlerimizin fazlalığı ve ihracat siparişlerimizde yaşanan düşüşler sebebiyle, maliyetlerimizin artması, yapılan üretimin ve siparişlerin azalmış olması karşısında ortaya çıkan işgücü fazlalığı ile üretim yapmayı ekonomik olarak sürdürebilmemiz mümkün görünmemektedir. Bugüne kadar bütün şartlarımızı zorlayarak bu noktaya geldik. Yönetim Kurulunca alınan karar doğrultusunda üretim, üretime bağlı birimler, kesim, yönetim, depolar, muhasebe, personel, temizlik, bakım, sosyal hizmetler, makina bakım kadrolarından; personel azaltımına gidilecek olup; öncelikle kendi isteği ile ayrılmak isteyen çalışanlarımızın yazılı olarak, Personel Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri önemle rica olunur.

Müracaatlar yönetimce değerlendirilecek olup; uygun görülen çalışanlarımızla iş ilişkimiz sonlandırılacaktır.

Kıdem ve ihbar tazminatlarının toplamının ilk taksit 10.000,TL ve takip eden taksitler 5.000,-TL’dan az olmamak üzere toplam 6 taksitte ödenebilecektir.

4857 Sayılı İş Kanunun 29. Maddesi gereği yapılan toplu çıkışlarda, çıkan personeller İşkur’dan işsizlik maaşından faydalanılabilecektir.

Bilgi ve gereğini rica ederiz

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz