Ana SayfaDünyaSarı Yelekliler aslında Trump'ı istiyor!

Sarı Yelekliler aslında Trump’ı istiyor!

ABD bir numarası Donald Trump Fransa’da devam eden sarı yelekliler eylemi hakkında ilginç ifadeler kullandı. Donald Trump “İnsanlar 3. dünya ülkelerine yüksek meblağlar ödemek istemiyor. İnsanlar Trump’ı istiyor” diyerek hem Fransa ile dalga geçti hem de sarı yeleklilerle. Donald Trump’ın bu tweeti sosyal medyada büyük reaksiyon aldı.

Trump’a göre Sarı Yelekliler artık Trump’ı istiyor!

Sarı yelekliler Trump’ı istiyor

ABD Başkanı resmi twitter hesabından Avrupa’da yaşanan protesto gösterileri ile ilgili, “Paris Anlaşması, Paris için pek de işe yaramıyor. Fransa’nın her yerinde protesto ve kargaşa var. İnsanlar doğayı koruma önlemi olarak üçüncü dünya ülkelerine büyük meblağlar ödemek istemiyor. ‘Trump’ı istiyoruz’ naraları atıyorlar. Fransa’yı seviyorum” yazdı.

Trump ayrıca; “Avrupa Ordusu fikri Birinci ve İkinci Dünya Savaşı’nda işe yaramadı. Fakat ABD sizin için oradaydı ve her zaman yanınızda olacak. Sizden istediğimiz tek şey NATO’ya olan ödemelerinizi yapmanız. Almanya GSYİH’nin yüzde 1’i kadarını öderken ABD yüzde 4.3’ünü Avrupa’yı korumak için ödüyor. Adil değil.” açıklamalarında bulundu

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz